in

New Legends Stage v Katovicích vrcholí

V Katovicích se opět rozhodovalo o tom, kdo postoupí do play-off majoru a také o tom, kdo se bude muset s Polskem rozloučit.

V prvním zápase dne se rozhodovalo o postupujícím mezi Renegades a Vitality. Francouzi si jako první mapu vybrali Dust2, ovšem to se ukázalo jako nepříliš dobrý krok. Renegades zvádli mapu svého soupeře bez problému a po dominanci v první polovině 11:4, pro ně nebyl problém mapu proměnit ve vítězství. Vitality přidali ve druhé polovině pouze jedno kolo a prohrávali tak 0:1 v sérii.

Renegades šli ve výběru map pro Cache. Zdá se, že týmům odhad map příliš nevyšel. Sice jsme mohli sledovat vyrovnanou první polovinu, která vyzněla těsným rozdílem 8:7 pro Australany, nicméně ve druhé polovině už to byla pouze francouzská písnička. Vitality zvládli koncovku druhé mapy na výbornou a srovnali na 1:1 po výsledku 16:11.

O tom, kdo postoupí do Champions stage rozhodovalo Inferno. Vyrovnanější to být nemohlo. Renegades zvládli lépe CT-stranu, nicméně Vitality čekali pouhý bod za nimi. Australané se dostali ve druhé polovině do trháku 14:7. Francouzům se povedlo snížit, nicméně poslední dvě kola patřila Renegades, a ti si tímto zajistili postup do play-off. Vitality tak budou muset o svoje místo v Katovicích ještě zabojovat.

 

 

Jako další o svém postupu rohodli Natus Vincere, kteří si poradili s AVANGAR. Dust2 Kazachům vůbec nevyšel, přestože si mapu vybrali a chtěli na ní favorita zaskočit. NaVi si mapu pohlídali bez větších obtíží a po finálním skóre 16:6 vedli v sérii 1:0.

Na mapě druhé už to byl o něco vyrovnanější boj. Train vyzněl v první polovině lépe pro teroristickou stranu NaVi 8:7. To samo o sobě bylo skvělou výchozí pozicí pro polovinu druhou. NaVi dovolili AVANGAR pouze další čtyři kola a po poměrně snadném zápasu tak slaví postup do play-off.

 

 

Ve třetím duelu dne se proti sobě postavili silné celky MIBR a Ninjas in Pyjamas. NiP šli sebevědomě na Train, nicméně se jim nepovedlo zopakovat přesvědčivé výkony na této mapě z dřívějších zápasů. Brazilci udělali s Ninjas na jejich výběru krátký proces 16:6.

MIBR si pro sebe vybrali Inferno. První polovinu na straně teroristů zvládli skvěle 9:6. Švédská mašina se ale zvedla a dostala se do vedení 11:9. V dalším průběhu druhé poloviny se vedení přelévalo z jedné strany na druhou. Poslední čtyři kola ale patřila MIBR, kteří zvládli vypjatou koncovku druhé mapy na výbornou a zvítězili 16:14. MIBR tedy postupují.

 

 

ENCE čelili další eliminaci v zápase proti G2. Francouzi jako první mapu zvolili Dust2. První polovinu zvládli lépe ENCE, když zakončili svoji CT stranu ve vedení 9:6. Stejným výsledkem, ale zvládli svoji protiteroristickou stranu také G2. To znamenalo, že nás čekalo prodloužení. Potřebná čtyři kola získali ENCE, kteří si zajistili výhru na mapě svého soupeře 19:17.

Následovala Mirage, na které ENCE nepředvádí nejlepší výkony. Nicméně si zřejmě spočítali, že proti G2 by měli mapu zvládnout, a to se potvrzovalo hned od začátku. Finové přídávali kolo za kolem a výsledné skóre první poloviny bylo 10:5 v jejich prospěch. G2 už nedokázali s výsledkem nic udělat kromě lehkého korigování skóre. Výsledek 16:10 znamenal vítězství Finů 2:0.

 

 

Katovice zažily nervydrásající duel mezi Faze a compLexity. Jak už bývá u týmu pod vedením legendy n0thinga zvykem, vybrali Cache. Mapu si s přehledem pohlídali, když v první polovině zvládli CT stranu 11:4 a následně povolili Faze pouhá čtyři kola. CompLexity šli tedy do vedení 1:0 po skóre 16:8 na Cachi.

Tým Faze jako obvykle volil Mirage. Teroristickou stranu zvládli 9:6. CompLexity zvládli následně stav dorovnat. Na dobrá kola ale nedokázali navázat a pět kol Faze v řadě se ukázalo být jako dostačující náskok pro ukončení mapy. Konečné skóre tedy bylo 16:11

Stav 1:1 rozsekl až vyrovnaný boj na Dust2. Faze byli jednoznačným favoritem, ale na mapě to rozhodně vidět nebylo. Nikdo se nedostal do vraznějšího náskoku a první polovina šla těsně 8:7 na stranu compLexity. Ti dokázali přidat ještě první dvě kola v polovině druhé. Pak ale uřádovali Faze a šesti koly v řadě otočili na 13:10. Vzápětí kanadsko-americký celek vedl 14:13 a vše šlo do vypjaté koncovky. V té se jako první vzapamatoval IGL Niko a dovedl svůj tým k těsné výhře 16:14. CompLexity tak po nejlepším výkonu na turnaji odjíždějí se zklamáním domů.

 

 

Zdroje:
HLTV.org (foto)
ESL Česko a Slovensko (video)

Petr Utíkal

Petr Utíkal

Článek napsal Petr Utíkal

Streamer s láskou k esportu, vášnivý tenista a snažící se student.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor