in

Nový patch 7.30 je tady

Zimní období se konečně chýlí ke konci, alespoň na Fortnite ostrově.

 

Ještě předtím než se pustíme do všech novinek, které tento update nabízí, je potřeba zmínit co všechno se podařilo z tohoto patche vytěžit pomocí data-minigu.

V nastávajících dnech a týdnech se můžeme těšit na spoustu nových skinnů a eventů. Počínaje současným Architect Pop-Up Cupem až po plánovaný NFL event v rámci Superbowlu, který se bude konat 3. 2. 2019 a při této příležitosti budou znovu uvedeny některé NFL skiny. Ke skinům pak přibude i nový časově limitovaný mód – NFL Rumble.

Nyní už k samotným novinkám, které tento patch obsahuje. Jednou z velkých změn je příchod nového utility granátu – Chiller Grenade. Pokud ho hodíte na nepřítele (nebo i na sebe), výbuch způsobí, že na 7 sekund budete mít led na nohou, budete omezeni v pohybu a budete klouzat sem a tam po mapě. Z vlastní zkušenosti jsem si myslel, že se jedná o hloupost, ale musím uznat, že je až překvapivě efektivní a snadný na použití.

Další velkou změnou je odstranění hned několika zbraní – automatické Heavy Shotgun, jednoranné Bolt Action Sniper rifle, poté ze hry zmizel FAMAS a nakonec klasické SMG bylo vyměněno za variaci s tlumičem. Tyto změny překvapily nejednoho hráče, avšak většina těchto změn je logicky podepřených a správci Fortnite mají důvod pro odstranění těchto zbraní. Jediné sporné rozhodnutí se prozatím zdá být kolem záměny SMG, protože verze s tlumičem není slabší, jak se očekávalo. Nicméně je ještě silnější, než bylo SMG bez tlumiče.

Celá hra prošla velkou úpravou. Momentálně působí mnohem uceleněji a je příjemnější co se týče samotného hraní. Odezva – ping byl upraven, tak aby nedocházelo k jeho výkyvům a tak i laggům. Stavění a editování bloků je plynulejší, zmizela odezva při umisťování pozměněného bloku. Všechny souboje, kde používáte stavění nyní probíhají bez zaškobrtnutí a pocit, který jste určitě také zažili v minulosti, kdy vámi zvolená zeď či rampa nepřistála na danné místo, ale postavila se přímo do země, už skoro neznám.

Nyní to vypadá, že hra prošla optimalizací a běží lépe než kdy dříve. Snad tento trend vydrží co nejdéle a my se můžeme těšit na perfektní gameplay.

Zdroje: EpicGames (foto)

Prokop Krčma

Článek napsal Prokop Krčma

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor