in

NRG těsně postupují na ESL Pro League Season 9 Finals

Ve skupině A amerického regionu se věci pěkně zamotaly a rozhodoval tak poslední hrací den.

V prvním zápase nastoupili NRG proti Renegades. Jednalo se rozhodně o nejzajímavější duel skupiny a fanoušci s napětím očekávali, kdo se ujme první příčky. Renegades si jako první mapu zvolili Mirage. První polovina jim ale vůbec nevyšla a NRG se tak dostali do poměrně jasného vedení 12:3. Někdo by mohl říct, že čtyři kola jsou pouhá formalita. Renegades ale byli proti. Ve druhé polovině neprohráli ani kolo a dvanácti koly v řadě otočili průběh první mapy, kterou si nakonec připsali poměrem 16:12. Druhou mapou, kterou zvolili NRG, byl Train. Tam vše probíhalo dost vyrovnaně a NRG předvedli velice slušnou útočnou stranu, jenž z jejich pohledu skončila 7:8. Druhá polovina nebyla o nic méně napínavější. Vedení se neustále střídalo, ale nakonec se misky vah převážily na stranu NRG, kteří po skóre 16:14 vyrovnali na 1:1. Rozhodovalo Inferno. Zde Renegades nedali soupeřům šanci a smetli je 16:3. I přes vítězství Renegades byla situace v tabulce stále nejasná a čekalo se na výsledek zápasu číslo dvě.

V něm nastoupili eUnited proti INTZ. O favoritovi bylo jasno a INTZ mohli pouze překvapit. Na to si vybrali mapu Mirage. První polovinu získali těsně 8:7 a v polovině druhé vedli dokonce 12:10. EUnited si ale závěr mapy pohlídali a vedli 1:0 po konečném skóre 16:13. Před Brazilci byl těžký úkol, porazit soupeře na mapě jeho výběru. Naděje sice umírá poslední, ale od začátku bylo jasné, že eUnited mají věci pod kontrolou. První polovinu na straně teroristů získali 11:4 a i když INTZ byli schopni připsat sedm kol, nebylo jim to nic platné. 16:11 bylo konečné skóre druhé mapy a eUnited tak slavili vítězství 2:0.

Tím se ale věci ve skupině ještě více zamotaly. INTZ skončili na beznadějném posledním místě bez jediného vyhraného zápasu, a tak balí kufry už po skupinové fázi. Zbylé tři týmy ovšem měly shody, co se do počtu vítězství týče, a tak o prvním postupujícím nakonec rozhodoval nejlepší rozdíl map, ze kterého nejlépe vyšli právě NRG. Z toho vyplývá, že postupují na Finals. eUnited a Renegades budou muset o svoje místo na závěrečném turnaji ligy ještě bojovat.

Petr Utíkal

Článek napsal Petr Utíkal

Streamer s láskou k esportu, vášnivý tenista a snažící se student.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor