in

O finalistech ESL Pro League Finals Season 8 je rozhodnuto

V Odensee se rozhodlo o sestavě finálového duelu nejprestižnější ligy světa.

S čistým štítem přímo do semifinále postoupili celky Astralis spolu s MIBR. Čtvrtfinálové boje potom čekaly na Natus Vincere, mousesports, Liquid a Renegades.

 

První čtvrtfinálový duel mezi mousesports a Renegades měl jasného favorita a to mezinárodní celek ve kterém se můžeme pochlubit zástupci česko-slovenské scény STYKem a oskarem. O postup do semifinálového duelu proti Astralis se bojovalo na třech mapách. Úspěšně ho zvládli právě favorité z mousesports po mapách Cache 16:14, Mirage 14:16 a Train 16:6.

 

Sobotní semifinále proti světovým jedničkám odstartovalo na mapě Mirage, kterou pickli mousesports. Začali dobře výhrou v prvním pistolovém kole a zvládli přidat i kolo další. Astralis ale nezaváhali a převzali otěže první poloviny  a svoji teroristickou stranu zvládli 9:6. Ve druhé polovině diktovali tempo. Hned na začátku přidali další čtyři kola a postupně zvyšovali náskok. Mousesports se zvládli přiblížit na skóre 11:13, ale Astralis si závěr pohlídali a ujali se vedení 1:0 v sérii (16:12). Dánové vybrali jako druhou mapu mapu Inferno, kde se v poslední době zdají být nezastavitelní a to se taky potvrdilo. Světové jedničky potvrdili dominanci a nedali mousesports žádnou šanci. Skóre 16:5 znamenalo, že si v Odensee zahrají o titul.

 

 

Druhý čtvrtfinálový zápas sehráli světové dvojky Liquid proti Natus Vincere. NaVi v poslední době nepředvádějí přesvědčivé výkony a jejich postup do čtvrtfinále pro ně bylo malé vítězství. Nesehranost rusko-ukrajinského celku hrála do noty Team Liquid a to tak, že celý duel probíhal opravdu jednoznačně. Po mapách 16:4 (Dust2) a 16:6 (Inferno) slavili Severoameričané postup do semifinále.

V něm se střetli se skvěle hrajícími MIBR. Brazilci předvádějí na celém Finals skvělé výsledky a i když byli papírově lepší Liquid, kde kdo hádal, že to MIBR zvládnou a vyzvou ve finále Astralis. První mapu Cache vybrali Liquid a vzápětí se ukázalo proč. MIBR neměli na první mapě nejmenší šanci a skóre 16:2 mluví za vše. Druhá mapa Overpass byla pickem MIBR a čekal se od nich výkon, který by odpovídal tomu, co předváděli na celém turnaji. To by ale a druhé straně nesměli stát světové dvojky, které jakoby chytily druhý dech. Důsledná hra Team Liquid znamenala, že jejich CT-side dopadla 12:3 v jejich prospěch. Ve druhé polovině začali MIBR lépe. Vyhráli první pistolové kolo a neděje ještě neumřela. MIBR se dostávali do tempa. Přidali dalších pár kol a duel se najednou vyrovnal. Za stavu 12:7 dokázali Liquid přidat veledůležité kolo a dostali se tak na 8 series-pointů. MIBR zvládli ještě konec odvrátit, ale Liquid si další kolo pohlídali a skóre 16:8 znamenalo, že si to rozdají s Astralis o titul.

 

 

Co víc si přát než dva nejlepší celky světových tabulek ve finále nejprestižnější světové ligy. Astralis mají jedinečnou šanci získat Intel Grandslam a tlak na ně bude enormní. Podaří se Astralis prolomit smůlu z domácích turnajů a odvezou si titul nebo se šampiony stanou Team Liquid? To se dozvíme už zítra, kdy finálové klání začíná v 16:00.

 

 Petr Utíkal

Zdroj : HLTV.org (foto)

Petr Utíkal

Článek napsal Petr Utíkal

Streamer s láskou k esportu, vášnivý tenista a snažící se student.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor