in

O finalistech IEM Sydney 2019 je rozhodnuto

Sydney bylo svědkem semifinálových soubojů, ve kterých favorité potvrdili svoji roli.

Jako první proti sobě v bitvě o grandfinále nastoupili favorizovaní Team Liquid a brazilští zástupci MIBR. Brazilci měli za sebou čtvrtfinálovou bitvu proti mousesports a mohli tak pocítit v semifinálovém duelu únavu. Kdo měl o den navíc na regeneraci byli právě Liquid, kteří si zajistili semifinálový spot už prvním místem ve skupinové fázi turnaje.

MIBR si byli jisti, že severoameričany zaskočí na Miragi a tu zvolili jako první mapu. MIBR začali dobře a první tři kola šli na jejich stranu. Liquid ale potvrdili, že jim Mirage svědčí aspoň co se CT-strany týče a průběh první poloviny otočili ve svůj prospěch. Konečné skóre po první půli bylo 9:6 z pohledu právě Liquid. MIBR nebyli schopni na defensivní straně udržet soupeře na uzdě a Liquid tak přidávali kolo za kolem. Výsledekem bylo skóre 16:10 pro favorita.

Na mapě číslo dvě už čekal na MIBR opravdu těžký úkol. Porazit Liquid na Nuku. Tam hráči severoamerické organizace předvádějí skvělé výkony. Během prvních pár minut získali Liquid pět kol na T-straně a vše nasvědčovalo tomu, že si snadno dojdou pro výhru 2:0 na mapy. MIBR jsou ale bojovníci a horká brazilská krev jim nedovolí nic vzdát. Otočili první polovinu šesti koly v řadě a mohli se tak radovat aspoň z průběžného výsledku 9:6. V polovině druhé Brazilci pokračovali v tlaku a dostali se až do vedení 12:6. V tu chvíli jakoby Liquid zapnuli vyšší rychlostní stupeň a během pár chvil bylo vyrovnáno. Made in Brasil se dostali do nepříjemné situace, kdy museli odvracet dva matchpointy, ale i to zvládli a čekalo nás tedy prodloužení. Ačkoliv by se mohlo zdát, že budou mít Brazilci navrch, opak byl pravdou a Liquid si snadno v prodloužení dokráčeli pro čtyři potřebná kola a mohli tak slavit postup do grandifnále po výsledku 19:15.

Velice očekávaným zápasem bylo druhé klání dne mezi fnatic a NRG. Parta kolem tarika nastoupila na turnaj, dá se říct, v roli outesidera. NRG nepředváděli před turnajem dobré výkony a s jejich formou to vypadalo, tak něják všelijak. Na IEM Sydney ale jakoby dorazil úplně nový tým, který prakticky bez problémů postoupil mezi nejlepší čtveřici. Fnatic naproti tomu měli za sebou jednu z největších bitev poslední doby, kterou sehráli ve čtvrtfinále s Ninjas in Pyjamas. Favoritem ale i tak zůstávali právě oni a NRG, tak mohli pouze překvapit.

Jako první se šlo na Inferno, tedy na výběr podle Švédů. První polovina byla velice vyrovnaná, ale přece jenom byli fnatic schopni svoji T-side proměnit ve vítězství, i když těsné 8:7. V polovině druhé už to byla jiná písnička a švédský celek ukázal, proč si vybrali právě Inferno. Za defenzívu byli schopni odrazit většinu útoků NRG a slavili tak vítězství na první mapě 16:11.

NRG šli poměrně překvapivě pro Train a hned úvod druhé mapy jim vůbec nevyšel. Ztratili první tři kola a jejich výkon připomínal nemastný neslaný Counter-Strike, který převáděli na první mapě. Běhěm chvíle ale svoji teroristickou stranu otočili a získali potřebných osm kol k vítězství v první polovině. To by samo o sobě mohlo být považováno za nepatrný rozdíl jednoho kola, ale každé kolo za T-stranu na Trainu se počítá. V polovině číslo dvě NRG zvýšili svůj náskok na 12:7 a vyrování na 1:1 bylo na spadnutí. A taky že bylo vyrovnáno. Fnatic přidali pouhé jedno kolo a NRG tak vyhráli druhou mapu 16:8.

Rozhodovalo se na Miragi a třetí mapa sedla hned na začátku lépe Švédům. Během chvilky vedli 7:2 a naděje NRG pomalu opouštěla. Nicméně výsledek 5:10 z pohledu Američanů ještě nevypadal tak zle a rozhodně se s ním něco v druhé polovině dalo dělat. Povedlo se jim snížit až na rozdíl dvou kol a za stavu 10:12 z jejich pohledu to vypadalo, že jsou zpátky ve hře. Zdání někdy klame a fnatic čtyřmi koly v řadě zpečetili svůj postup do grandfinále.

V neděli nás tedy čeká souboj mezi Team Luquid a fnatic, kteří změří síly v BO5 sérii a utkají se o australský trůn.

Petr Utíkal

Článek napsal Petr Utíkal

Streamer s láskou k esportu, vášnivý tenista a snažící se student.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor