in ,

Očima analytika: ECS Season 7 Finals

V Londýně se v následujících dnech odehraje finále jedné z nejprestižnějších lig v CSGO. Pojďme se podívat, které týmy na turnaji soutěží a jak by mohla jejich cesta turnajem probíhat.

Turnaj odehraje osm týmů, které jsou rozděleny do dvou skupiny. Skupina A je ve složení Astralis, FURIA, Ninjas in Pyjamas a NRG. Ve skupině B budou soutěžit týmy compLexity, MIBR, Vitality a North.

Po delší době se nám představí Astralis, kteří se rozhodli vynechat kvůli přípravě právě na ECS Finals, ESL Finals a Major v Berlíne slušnou část turnajů. Jejich hra v posledních měsících neodpovídala standardu, na který jsme od nich byli zvyklí a po veleúspěšné minulé sezóně jim zřejmě pauza přišla vhod. Jejich cesta turnajem odstartuje proti týmu FURIA z Brazílie, který je velkým překvapením posledních týdnů. Sehrál skvělý zápas v semifinále DreamHack Masters Dallas proti Team Liquid a rozhodně může být pro nerozehrané Dány výzvou.

Druhý duel skupiny A sehrají NRG proti NiP. Švédské legendy by měly být rozhodně favorité, ale jejich výkony z poslední doby opět ukazují, že NiP patří mezi nejméně konstantní týmy žebříčku. To samé se dá říct o NRG. Jejich duel bude rozhodně vyrovnaný, ať už proto, že jsou jejich výkony kolísavé, ale také proto, že oba týmy jsou schopny hrát CS těch nejvyšších kvalit.

Co se týče skupiny A jako takové, osobně tipuji prvenství Dánů. Ne proto, že by momentálně byli ve formě, ale proto, že oproti dalším týmům skupiny, jsou stále o krok napřed a jejich standard je tak vysoký, že ostatní budou muset předvést to nejlepší, ne-li ještě víc, aby je porazili. Mezi týmy FURIA, NiP a NRG to bude boj o druhé postupové místo. Nebál bych se říct, že ho vybojují Brazilci, kteří ukazují, že mají na nejvyšší příčky a jsou schopni třeba i porazit TOP 5 týmy na světě.

Můj tip umístění ve skupině A:

  1. Astralis
  2. FURIA
  3. NiP
  4. NRG

 

Skupina B je podstatně vyrovnanější. Francouzští Vitality mají za sebou skvělou část sezóny, ve které zvládli porazit i aktuální světové jedničky Team Liquid. Jejich zahajovací duel proti compLexity by tak měl být formalitou a očekávám jasné vítězství. Mezi North a MIBR to bude boj. Made in Brasil mají na to být mezi nejlepšími třemi týmy světa. To nám dokázali už i na minulých turnajích. Stále jim ale chybí klid v rozhodujících situacích a to může být rozhodujícím faktorem i v duelu s dánskými North. Ti naproti tomu nemají co ztratit. Nikdo od nich moc nečeká a jsou tím týmem, o kterém víte, že kvalita je na jejich straně, ale v rozhodujícím momentu tahají vždy za kratší konec.

Moje predikce pořadí skupiny B je jasná. Vitality a MIBR vezmou první dvě místa a postoupí dále. Otázkou zůstává, který z týmů vezme příčku první. Osobně si myslím, že to budou Vitality. Mají za sebou úspěšné jaro a sebevědomí jim nechybí. MIBR by mohli dojet na to, že, stejně jako Astralis, vynechali pár turnajů a bude jim chybět momentální zápasová zkušenost.

Můj tip umístění ve skupině B:

  1. Vitality
  2. MIBR
  3. North
  4. compLexity

 

Jak už to ale v Counter-Strike bývá, vše může být úplně jinak. Tak jako tak nám ale ECS Season 7 Finals slibuje pořádnou dávku skvělého CSGO. O tom, jak se tabulky vyvinou se můžete přesvědčit sami od 6. do 9. června.

A jak vidíte výsledky skupin vy? Podělte se s námi o vaše tipy v komentářích.

Petr Utíkal

Článek napsal Petr Utíkal

Streamer s láskou k esportu, vášnivý tenista a snažící se student.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor