Zdroj : FB ESL Česko a Slovensko
in ,

Očima analytika: ESL Nationals CZ/SK Season 1 Final

Katovice už očekávají finálové zápasy regionálních lig a z našeho CZ/SK regionu byly nejlepší týmy Trust.Universe a Dark Tigers.

Online liga se nachýlila ke svému konci a jen vítězové semifinálových zápasů jsou poctěni návštěvou legendárního místa esportu, Katovic. Zde se odehrají finálová utkání všech regionů pěkně face-to-face. Z našeho regionu zvládli nejlépe průchod ligou Dark Tigers a Trust.Universe. Pojďme si lehce shrnout jejich cestu semifinálovými souboji a zaspekulovat si, jak by asi mohl finálový duel mezi těmito týmy dopadnout.

Trust.Universe si celkem překvapivě v semifinále poradili s legendární eSubou 2:0. Ta se sice momentálně nenachází v nejlepší formě a spíše bych jejich formu hodnotil podprůměrně, ale stále mají vysoký standard. Universe ale ukázali, že mají na to být u nás mezi top týmy, a to potvrdili i v semifinále. Dark Tigers potvrdili roli favorita a Team Gravity smetli také 2:0.

Už před semifinálovými zápasy jsem na vítěze celých Nationals CZ/SK favorizoval Dark Tigers, a toho se také budu dále držet. Trust.Universe jsou sice ve formě, ale kvalita na straně Dark Tigers je o něco větší. DTG favorizuji ale táké z důvodu, že grandfinále se hraje formátem Bo5 a troufnu si říct, že čím více map se bude hrát, tím spíše vyhrají Dark Tigers, kteří už mají na své straně dost zkušeností. Bude záležet, jak se finále rozehraje a kdo urve první mapu na svoji stranu. Pokud by se Universe povedlo ukrást hned první mapu soupeřům, mohli by favorité z Dark Tigers znervóznět a mohli by se tak snadno dostat do pozice, kdy by je čekal obrat z 0:2. To už ale předbíhám.

PREDIKCE REDAKCE: DARK TIGERS 3:1 TRUST.UNIVERSE

ESuba s Team Gravity si zahrají Bo3 duel o třetí místo, takže pokud jste zklamaní z nepostupuju vašeho favorita do finále, nezoufejte a fanděte alespoň v zápase o bronz.

Grandifnálové zápasy z Katovic můžete sledovat 15. června od 17:30. Zápasem vás provedou známé tváře česko-slovenské herní scény na twitch.tv/esl_czsk.

Petr Utíkal

Článek napsal Petr Utíkal

Streamer s láskou k esportu, vášnivý tenista a snažící se student.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor