Zdroj : gamblingsites.org
in ,

Očima analytika: ESL Pro League Season 9 Finals – skupiny

Dějištěm finále nejprestižnější CS:GO ligy je tentokrát město Montpellier ve Francii, kde se 16 kvalifikovaných týmů popere o další vleký titul letošní sezóny a prize-pool 600 000 dolarů.

Jak už bývá u velkých turnajů v CS:GO zvykem, 16 týmů je rozděleno do dvou skupin, ve kterých se hraje Upper Bracket a Lower Bracket, kam padají týmy z UB po prohraném zápase a odtud jsou po další porážce eliminovány.

Pojďme se podívat na skupinu A. V ní se představí Astralis, kteří zahájí svoji cestu turnajem proti katastrofálně hrajícím Cloud9. Ti nedávno vypadli z kvalifikace na Minor a hlavní turnaj sezóny se tedy obejde bez nich. Nicméně Astralis momenetálně také nehrají svojí áčkovou hru. Na ECS Finals propadli v rozhodujícím zápase skupiny A proti týmu FURIA a ani předešlé výkony nebyly úplně přesvědčivé. Vítěz si zahraje s vítězem zápasu Heroic proti DETONA. Tady těžko soudit, komu se podaří postoupit dále. Heroic jsou jistě favorité, ale zápasy v kvalifikaci na Minor nebyly úplně to pravé ořechové. Dále ve skupině A máme rozjeté G2 Esports, kteří nastoupí proti Grayhound. Ti nastupují pravidelně k zápasu ESEA MDL a proti kvalitnějším soupeřům už delší dobu nehráli. Nejvyrovnanějším duelem bude určitě ten mezi NRG a Fnatic. Zde favorizuji NRG, kvůli jejich rostoucí formě.

Finále UB skupiny A je pro mě osobně jasné. Astralis si to rozdají o postup do semifinále s G2.

Zdroj: HLTV.org

Jak je na tom skupina B? Nebál bych se ji nazvat skupinou smrti. Liquid, North, Faze, MIBR. To mluví samo za sebe. K nim se přidají TYLOO, mousesports, HellRaisers a Luminosity. Světové jedničky odpálí turnaj proti dánským North. Tady asi není co řešit, ale i tak si myslím, že může jít o vyrovnaný zápas, který ale nakonec půjde na stranu Liquid. Faze to budou mít o něco těžší. nastoupí proti TYLOO. Ti jsou schopni zaskočit kohokoliv a Faze se mi zdají, že ještě v posledních zápasech nebyli úplně sehraní a chemie mezi hráči je stále v nedohlednu. Frozen a jeho mousesports mají na začátek výzvu v podobě MIBR. I když bych si moc přál postup slovenského zástupce, musím tento zápas odhadnout pro MIBR. Ti se sice na ECS Finals moc nepředvedli, ale věřím jim kvůli jejich zkušenostem více. České fanoušky bude nejvíce zajímat poslední duel UB skupiny B, v němž se představí HellRaisers Tomášem „Oskar“ Šťastným. O postup do dalšího kola budou bojovat s Luminosity Gaming, kteří po delší době zavítají na turnaj té nejvyšší kategorie. HellRaisers by si zápas měli pohlídat a postoupit dál.

Jasným postupujícím přímo do semifinále by měli být Liquid. Kdo si to ale s nimi o ten semifinálový spot rozdá? Budu optimista a řeknu, že HellRaisers.

Postupně vám přineseme report z celého turnaje a preview play-off.

Petr Utíkal

Článek napsal Petr Utíkal

Streamer s láskou k esportu, vášnivý tenista a snažící se student.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor