Zdroj: HLTV.org
in

Odstartoval DreamHack Masters Dallas 2019

Velice očekávaný turnaj odstartoval skupinovou fází a nabídl skvělé zápasy

Šestnáctka týmů rozdělená do dvou skupin se porve v bracketových soubojích o play-off a o prizemoney ve výši 250 000 dolarů. Tým, který pohraje úvodní Bo1 duel padá do Loser´s Bracketu, tým, který zvítězí zůstavá v pavouku vítězů.

Jako první se ze skupiny A představily světové dvojky z Team Liquid proti Lucid Dream. Na Dust 2 nebylo co řešit a Liquid zvládli svoji premiéru na turnaji celkem přesvědčivě 16:7. Velice vyrovnaný zápas nabídli francouzští Vitality a dánští North. Ti se rvali na Overpassu o místo ve vítězném pavouku a do posledního třicátého kola, které nakonec padlo na stranu North. Švédští Ninjas in Pyjamas vyzvali TYLOO na mapě Dust 2, a také se bylo na co dívat. Od NiP to rozhodně nebyl přesvědčivý výkon, naopak čínský Counter-Strike v podání TYLOO ukazuje, že je s ním třeba počítat. Bohužel pro Číňany šla mapa nakonec na stranu zkušenějšího 16:13. V poslední Bo1 skupiny A se představili Faze v nové sestavě proti týmu Windigo. Opět se šlo na Dust 2, který je v poslední době čím dál oblíbenější. Faze kontrolovali skóre a snadno si připsali vítězství 16:7.

Zdroj: HLTV.org

Skupinu B odstartovali ENCE společně s týmem Isurus. ENCE smetli soupeře na Infernu 16:4 a postupovali dál. Kdo se na vítězství opravdu nadřel byli G2. Ti se s Renegades rvali na Infernu až do prodloužení, které nakonec padlo ve prospěch francouzského celku. První překvapení se odehrálo na Overpassu v duelu týmu FURIA a NRG. Není to tak dávno, co jsem o NRG psal, že jsou zpátky ve formě. Bohužel první Bo1 v Dallasu jim nevyšla a podlehli tak FURII 7:16. Poslední zápas Bo1 duelů sehráli Cloud9 a Fnatic. Švédská síla opět úřadovala a Train získala 16:7.

Turnaj se tedy přehoupl do fáze Bo3 duelů a zároveň do eliminačních bojů, což se týkalo Loser´s Bracketů. Jako první svoje série sehrály týmy skupiny A.

První eliminační zápas sehráli Lucid Dream a Vitality. O favoritovi asi nebylo pochyb a podle předpokládů by si Francouzi měli dojít pro snadné vítězství. A to se také potvrdilo. Vitality opět vybrali Dust 2. První polovina jim za teroristickou stranu vyšla na výbornou a do poloviny druhé nastupovali s vedením 10:5. Na CT-straně nedovolili soupeři ani jedno kolo a po vítězství 16:5 vedli Francouzi 1:0. Pokud to byl přejezd na první mapě, tak na druhé to byl úplný debakl. Moc jsem nerozuměl rozhodnutí Lucid Dream jít na Nuke. Přece jenom, pokud někdo na světové CS:GO scéně umí Nuke, tak jsou to týmy Astralis, NiP a Vitality. Svého rozhodnutí Lucid Dream litovali během několika minut, když dostali vyprovozeno 1:16. Vitality tak postupují do dalšího kola LB. Lucid Dream jsou eliminování.

Zdroj: HLTV.org

Druhý eliminační duel sehráli Windigo proti TYLOO. Windigo jsou ve formě a ačkoliv jim první Bo1 na turnaji nevyšla, osobně jsem je favorizoval, a to i přes to, že jsou TYLOO zkušenějším celkem. TYLOO si jako první mapu vybrali Inferno a začali dobře. První tři kola získali na svoji stranu. To bylo ale v první polovině vše. Windigo zabrali a konečné skóre po jejich CT-straně bylo 11:4 ve prospěch týmu s fialovým logem. Druhá polovina skončila 5:5. To znamenalo, že Windigo vedou 1:0 poté, co proměnili ve výhru výběr svého soupeře 16:9. Jako další byl na řadě Overpass, který si vybrali Windigo, a ti si šli jasně za svým. TYLOO nebyli vůbec schopní odpovědět na tempo soupeře a čínský zástupce rychle prohrával po svojí CT-straně 4:11. Na víc už se TYLOO nezmohli a Windigo snadno připsali posledních pět kol. Windigo tak slaví postup do další části, naopak TYLOO se s turnajem loučí.

Pavouk vítězů nabídl poměrně vyrovnanější zápasy než pavouk eliminační. První zápas sehráli Team Liquid proti North. Dánové se toho nebáli a šli sebevědomě pro Nuke. A ze začátku to vypadalo, že se rozhodli správně. T-stranu zvládli 9:6 a dávalo jim to tak skvělou výchozí pozici do poloviny druhé. To by ale na druhé straně nesměly stát světové dvojky ze z Ameriky, které ve druhé polovině zavelely k obratu a během pár chvil bylo srovnáno. Pouhá dvě kola na CT-straně od North znamenala, že Liquid vedou 1:0 po skóre 16:11. Severoamerický celek si jako svoji mapu vybral Mirage. Ale stejně jako na Nuku, jim nevyšel začátek a první polovinu prohráli 6:9. Nebyli schopni vyzrát na defenzivu soupeře. North se dostali do vedení 11:6 a vypadalo to, že si jdou pro vyrovnání na 1:1. Liquid ale byli proti a během chvíle srovnali a následně si mílovými kroky dokráčeli pro vítězství 16:12 a tedy 2:0 v sérii. Postupují tak do finále pavouka vítězů skupiny A a zároveň si zajistili spot v play-off. North padají do LB a utkají se s týmem Windigo.

Zdroj: HLTV.org

Dalšími na řadě byli Faze a NiP. Velice očekávaný duel mezi legendárními značkami Counter-Strikové scény sliboval vysokou úroveň. Švédové ale jakoby na serveru vůbec nebyli. Na Dustu 2, který vybrali Faze, jakoby ofenzíva NiP vůbec neexistovala. CT-strana si pohlídala výsledek první poloviny 10:5. Faze pak povolili soupeřům pouhé jedno kolo a velice rychle bylo rozhodnuto o výhře 16:6. Fanoušci si mohli říci, ano byl to pick Faze, takže teď to bude na Nuku něco jiného. Vzápětí přišel šok. Faze předvedli bezchybnou CT-stranu a skóre první poloviny se zastavilo na číslech 13:2 ve prospěch mezinárdního rosteru. S tímhle už opravdu nešlo nic dělat, i když ne, že by se NiP nesnažili. Přidali ještě pět kol, ale na comeback to nestačilo. Faze si tak po výhře na druhé mapě 16:7 a 2:0 v sérii zajistili místo v play-off. Ninjas in Pyjamas budou muset zabojovat o místo na turnaji s týmem Vitality, což rozhodně nebude lehký úkol.

Petr Utíkal

Článek napsal Petr Utíkal

Streamer s láskou k esportu, vášnivý tenista a snažící se student.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor