Photo by Robb McCormick Photography (www.robbmccormick.com)
in

Odstartovalo CWL Fort Worth 2019

Začal další Major pod taktovkou CWL Pro League, tentorkát ve Fort Worth. Pojďme se podívat, jak dopadla skupinová fáze.

Jak jinak začít než skupinou A, ve které soupeřily celky Gen.G, Denial Esports, UYU a Team Heretics. Hned na začátku skupiny nás čekal duel velice zajímavý. Gen.G se postavili proti překvapení letošní sezóny Heretics. Oba týmy předvádějí v dosavadním průběhu sezóny skvělé výkony, a ani zde tomu nebylo jinak. Jen těsně vyzněl lépe zápas pro Gen.G, kteří si připsali první výhru poměrem 3:2.

Následující zápas nebyl o nic méně vyrovnaný. Denial Esports se utkali o první výhru do tabulky s UYU. Denial nepatří mezi favority, ať už ligy nebo probíhajícího Majoru a UYU tak hráli v roli favorita. Tu ovšem nezvládli a v závěru jim duel utekl poměrem 2:3.

Heretics se zatím na Fort Worth nedaří a potvrdilo se to i v následujícím zápase proti UYU. Podle výsledků z průběhu divizní části CWL Pro League byli Španělé jasní favorité, nicméně UYU s nimi udělali krátký proces 3:0.

Stejným výsledkem si také Gen.G poradili s Denial Esports.

Trápení Heretics pokračovalo i v jejich třetím zápase, když absolutně nezvládli duel proti Denial Esports a prohráli 1:3. Pro španělské borce už tak bude velice těžké něco s tímto turnajem udělat. Ne kvůli skóre, ale kvůli jejich pochroumanému sebevědomí.

Poslední zápas dne ve skupině A sehráli Gen.G a UYU. Gen.G hrají na Fort Worth skvěle a potvrdili to i v tomto zápase. UYU tahali za kratší konec a podlehli favoritovi 1:3.

Pořadí tak vypadá následovně. Gen.G (3-0), Denial Esports (2-1), UYU (1-2) a dno tabulky drží Team Heretics (0-3).

Skupina B nabídla zajímavé zápasy, ve kterých bojovaly týmy Red Reserve, Enigma 6, 100 Thieves a Evil Geniuses.

Hned první zápas se postaral o první větší překvapení, když Red Reserve nestačili na hráče Enigma 6, kteří nepředváděli v dosavadním průběhu sezóny dobré výkony. Tento zápas se jim ale povedl a zvítězili těsně 3:2.

100 Thieves si bez problémů vyšlápli na Evil Geniuses 3:0 a potvrdili tak roli favorita a stoupající výkonnost.

Trhákem skupiny B byl jednoznačně duel mezi Red Reserve a právě 100 Thieves. Red Reserve byli mírní favorité. Zvládli se oklepat z první prohrané mapy a otočili duel ve svůj prospěch a získali tak velice potřebnou výhru poměrem 3:1.

Zápas mezi E6 a EG nabídl vyrovnanou partii, které lépe vyzněla pro Enigma 6 3:2 a postavila tak EG do nepříjemné situace dvou porážek.

Enigma 6 sahali po vítězství i v zápase následujícím proti 100 Thieves. Zloději se trápili, ale nakonec zvádli důležitý duel poměrem 3:2.

Finální obrázek skupiny B je tedy následující. Red Reserve (2-1), Enigma 6 (2-1), 100 Thieves (2-1) a Evil Geniuses (0-3).

Ve skupině C byl jasný favorit a to tým Splyce. Překvapit se ho snažily týmy Luminosity, Excelarate GG  a Midnight Esports.

Midnight určitě chtěli navázat na skvělé výkony z divizní části, a vypadalo to, že jejich dominance bude pokračovat i v zápase proti Splyce. Ti ale ukázali, proč jsou favorité celé CWL Pro League a duel otočili na 3:2.

Také duel mezi Luminosity Gaming a Excelerate GG byl vyrovnaný. Nakonec vyzněl lépe pro favorita Luminosity Gaming 3:2.

Midnight jakoby zaskočení prohraným prvním zápasem proti Splyce nenavázali na dobré výkony a podlehli Luminosity hladce 0:3.

Splyce poté smetli Excelerate GG 3:1 a bez problémů tak drželi vrchol tabulky.

Zápas dne skupiny C byl jednoznačně ten mezi Splyce a Luminosity Gaming. LG sahali po vítězství, ale větší síla byla opět na straně Splyce, kteří se pohlídali výhru 3:1.

Midnight nakonec zakončili svoje trápení v zápase proti Excelerate, kterým podlehli 0:3.

Tabulka skupiny C po zápasech vypadá takto. Splyce (3-0), Luminosity (2-1), Excelerate GG (1-2) a Midnight Esports (0-3).

Pokud by se dalo o některé skupině mluvit jako o skupině smrti, bude to jednoznaně skupina D. V ní soupeřily týmy jako OpTic Gaming, EUnited, Team Reciprocity nebo třeba Team Envy složen z posledních šampionů CWL Pro League.

Hned v úvodu překvapili Reciprocity legendy z OG, když jim vyfoukli vítězství v sérii poměrem 3:2.

Envy si v zápase následujícím poradili hladce s EUnited 3:0 a ukázali, že je s nimi potřeba počítat.

A pokud s nimi někdo nepočítal po výhře nad EUnited, tak po následujícím zápase určitě. Envy vyškolili OpTic Gaming 3:1 a poslali je tak na skóre 0-2.

EUnited si spravili chuť v zápase s Reciprocity, i když to rozhodně nebylo jednoduché. Nakonec ale sérii obrátili ve svůj prospěch a slavili vítězství 3:2.

Radost z  vítězství jim ovšem dlouho nevydržela, když jim OG nadělili lekci 3:0.

Poslední zápas skupiny D sehráli týmy Reciprocity proti Envy a duel to byl nervy drásající. Reciprocity dotahovali a nakonec ukradli vítězství Envy, když zvládli duel otočit na 3:2 ve svůj prospěch.

Ve skupině D se bylo na co dívat a konečné pořadí tak vypadá takto. Team Reciprocity (2-1), Team Envy (2-1), OpTic Gaming (1-2) a nakonec EUnited (1-2).

CWL Fort Worth pokračuje pavoukovou fází, kdy první dva celky z každé skupiny postupují do Winners Bracketu a poslední dva do Losers Bracketu.

Zdroje:
esportspedia.com (výsledky)
twitter.com/CODWorldLeague (foto)
dotesports.com (foto)
twitter.com/100Thieves (foto)
twitter.com/UYU (foto)
twitter.com/Luminosity (foto)

 Petr Utíkal

Petr Utíkal

Článek napsal Petr Utíkal

Streamer s láskou k esportu, vášnivý tenista a snažící se student.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor