in

Ohlédnutí za Cobx Masters 2019 Phase 2

Dnes se podíváme na výsledky asijského turnaje, kde se představily poměrně nově uskupené týmy. Prizepool byl stanoven na 100 000 $, a tak bylo o co hrát.

Celkem šest týmů bylo rozděleno do dvou skupin. Z každé skupiny postupovala pouze dvě mužstva, zápasy tak byly napínavé hned od začátku.

Ve skupině A se nejvíce dařilo domácím Indům z týmu Signify (Blizzard, Swifty, Crowley, No_chance, Negi), jenž prošli do vyřazovací části bez porážky. Druhým celkem, který se dostal do play-off byl Exclamation Mark (JG, Teehee, Welp, Noia, Derp).

Skupinu B ovládl nadějný filipínský celek DeToNator (Skem, Benhur, Sam H, Flysolo, RR). Na druhém místě se umístili hráči týmu Tigers (Raven, Dendi, Velo, Xepher, 1437), jimž se přes jejich kvality nepodařilo kvalifikovat na žádný DPC turnaj.

Play-off začalo duelem mezi mužstvy DeToNator a Exclamation Mark. První, velmi vyrovnanou hru, nakonec získal nakonec ve svůj prospěch čistě filipínský tým. Ve druhé hře už byl průběh jednoznačnější a z postupu do finále se mohl radovat tým DeToNator.

Druhé semifinále postavilo proti sobě týmy Signify a Tigers. První hru poměrně snadno ovládli Tigers v čele s veleznámým Danilem „Dendi“ Ishutinem. Ve druhé hře už dostali Tigers zabrat, ale po hodině napínavé Doty napsali Indové „GG“ a Tigers se tak posunuli blíže k titulu.

Hned úvodní hra finálové série přinesla napínavou podívanou. První hra byl víceméně vyrovnaná, až zhruba ve 40. minutě se podařilo získat velkou výhodu celku DeToNator. Tým si tak pohlídal vedení a získal první bod. Druhá hra nebyla tolik napínavá, jako předešlá. Filipínské mužstvo si došlo pro pohodlnou výhru a 60 000 $.

Vítězný tým DeToNator přebírá svou výhru

Tento turnaj nebyl jen o peněžní výhře. Pro tyto méně známé celky je to skvělá příležitost ukázat světu, že je nutno s nimi počítat. Podobné turnaje jsou často podceňované, ale právě díky nim se hledají noví talenti.

Zdroje:
wds-media.com
afkgaming.com

Michal Mašika

Článek napsal Michal Mašika

Redaktor Esportsmagazin.cz, nadšenec do esportu, programování a fotbalu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor