in ,

OpTic propouštějí indickou sestavu

Celé to začalo obviněním jednoho z hráčů OpTic Gamg  Nikhil “forsaken” Kumawata z cheatingu. Vše však vygradovalo tím, že nezůstalo jen u obvinění a jeho cheatování nakonec bylo potvrzeno.
Forksaken byl přichycen při podvádění během eXTREMESLAND Asia Finals a byl z týmu okamžitě propuštěn, když správci turnaje na jeho počítači objevili cheaty. Později však vedení týmu propustilo i celý zbytek indické sekce, i přes to, že hráči prohlásili že o tomto podvádění jejich spoluhráče neměli tušení.

 

 

„Chceme se omluvit všem zúčastněným týmům a organizací. Dále se také chceme omluvit naší zemi a fanouškům, kteří nás celou dobu podporovali. Bude to velký nezdar pro celou zemi a je opravdu nešťastné, že se najde takový člověk, který je něčeho takového schopen… Chci jasně říci, že ostatní členové týmu o tom nevěděli a nikdy by se turnaje neúčastnili, kdyby objevili sebemenší náznak podvodu,“ prohlásil ředitel mezinárodního vývoje Optic Jasal Parekh pro portál HLTV.

 

Důkazem o podvádění. který byl z počátku považován za podezřelí, poukazuje na to, že Forksaken používal wallhack, díky čemuž tak nepřátelé viděl přes stěny i překážky a měl tak neustále přehled o tom, kde se soupeř nachází. Cheat ukryl v souborech pod názvem „word.“
Hvězda týmu TyLoo Hansel „BnTeT“ Ferdinand okomentoval celou situaci na svém twiiteru tím, že podle něj někteří hráči už věděli, že se jedná o podvodníka z předešlých eventů v Asii.

 

 

V současné době se ESL zabývá nedávným turnajem, kterého se indická sestava účastnila, kterým je například turnaj ESL Premiership Summer pro indický region, nebo jejich umístněním v ESL Pro League pro asijský region. Jejich výhra může být stornována a jejich místo v EPL by mohlo být zrušeno.
Koalice Integrity Esports se k celé věci také připojuje a mluví se o permanentním banu pro Forsakena. To by následně samozřejmě znamenalo, že se nebude moci účastnit žádného kompetitivního eventu.

 

Zdroje: dotesports.com

 Radim Minář

Článek napsal Radim Minář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor