in

Origen kompletní a Humanoid míří do Splyce!

V předchozích článcích jsme vás informovali o tom, jaké změny se dějí v některých organizacích v Americe, nebo Korei a dnes se podíváme na domácí kontinent. Evropská liga ponese nový název, více týmů a hlavně bude pro domácí fanoušky ještě atraktivnější, protože se v ní objeví hned dva čeští hráči.

 

Začneme tedy u Origen. Ti dnes vypustili do světa informaci, že jejich soupiska pro rok 2019 je kompletní a jak sám generální ředitel Origen, Martin „Deficio“ Lynge říká, je z nové sestavy nadšený.

Některá jména již byla známá, ale právě dnes vyšla na svět informace, že Origen podepsali poslední dva hráče a tak je pětka kompletní. Tou dvojicí je jungler Jonas „Kold“ Andersen a hvězdný support, který již v Origen působil Alfonso „Mithy“ Aguirre Rodríguez. Na midu tak zůstává stále Erlend „Nukeduck“ Holm, top bude hájit Barney “Alphari” Morris a na pozici ADC uvidíme českého střelce Patrika “Sheriff” Jírů, kterého mohli fanoušci vidět v minulé sezóně v barvách H2K.

 

„Chtěli jsme spojit naše veterány s jedním, či dvěma nadanými mladými hráči. Sheriff je naše mladá zbraň, u které jsme si jisti, že i pod tlakem dokáže podat solidní výkon. Alphari, Kold, Nukeduck a Mithy se všichni účastnili Worlds, takže o jejich kvalitách není pochyb. Všichni čtyři hráči jsou známí svou silnou komunikací a znalostí hry, která se stane naší jasnou silou,“ řekl Deficio.

 

Nyní se podíváme na druhý tým a druhého českého zástupce. Jak už název napovídá stal se ním Marek „Humanoid“ Brázda, který se upsal týmu Splyce. Tento český midlaner se poté co s tuzemským celkem eSuba zahráli na European Masters upsal na hostování ve francouzském týmu Millenium, díky čemuž si ho všimli dále ve světě. Například právě v Turecku, kde se dostal do týmu Dakr Passage v turecké TCL. Sám Humanoid svými výkony pomohl týmu se dostat až do play-off, kde však v semifinále padli proti Royal Bandits, za které nastupoval druhý český hráč v lize Aleš „Freeze“ Kněžínek.

 

I přesto byl několikrát vyznamenaný za MVP hráče a tak je pochopitelné, že si ho všimli právě Splyce. Nyní ho však čeká podstatně větší a těžší výzva a samozřejmě lepší soupeři. Český hráč je zatím jediným potvrzeným hráčem Splyce pro nadcházející jarní solit, ale hned trojice hráčů, kteří v týmu působili v uplynulé sezóně, má ještě do tohoto roku platnou smlouvu. Těmi hráči jsou Odoamne, Xerxe a Kobbe. Avšak právě u Odoamneho visí ještě otazník, protože dle informací ESPN se chystá odejít i on a na jeho místo by měl nastoupil nikdo menší než Vizicsacsi.

 

Nadcházející LEC Spring Split vypukne již  18. ledna 2019.

 

 Radim Minář

Zdroje: dotesports.com

Článek napsal Radim Minář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor