in ,

Petr Andrýsek investuje 8 milionů korun do esportu

Kdyby někdo neznal Petra Andrýska, jedná se o českého podnikatele, který vybudoval jednu z nejprestižnějších českých social media agentur Socialsharks. Aktuálně však pluje do naprosto jiných vod, a to do esportu a herního průmyslu, kde hodlá v roce 2019 investovat 8 milionů korun.

Nejvýraznější část investice převezme projekt s názvem MADMONQ, který má za vizi přinést zdravější způsob života do esportu a pomoci hráčům zlepšovat se. Pod vedením právě Petra, míří letos tento produkt na západ na americký trh.

 

Není to však jediný projekt, který má Petr za cíl podporovat. Mezi jeho další vyhlídnuté projekty patří startup pro analýzu esportových zápasů za pomoci AI a big data. V jednání jsou další projekty.

“Cílem je ukázat a vysvětlit potenciál esportu českým a slovenským firmám, neboť nám v Česku díky neprofesionální scéně ujíždí vlak vůči Evropě a světu. Chceme být partnerem pro firmy, které chtějí proniknout do esport segmentu a jeho vysokopříjmové skupiny zákazníků. Kromě toho je naším cílem pomáhat vydavatelům a tvůrcům her.” říká majitel a zakladatel Socialsharks Petr Andrýsek.

 

MADMONQ
MADMONQ

 

Samotná investice se bude týkat i jeho agentury Socialsharks, kterou nýní vede CEO Nikol Stolle. Bude vznikat nová divize společnosti zaměřená právě na gaming a esporty.

CEO Socialsharks Nikol Stolle dodává: “Esport je pro Socialsharks zdrojem zajímavých inovací v oblasti influencerů, videa, produkce, sociálních sítí jako Reddit, Discord, Twitch a v budování komunit. Twitch a Facebook svádí bitvu o prvenství v live videích a hodně Youtuberů a tvůrců obsahu se přesouvá právě na Twitch díky lepší monetizaci obsahu. To vše nám napovídá, že jsme zvolili správný směr.”

 

Není se čemu divit, herní trh je na vzestupu a dnes se o hry zajímají i společnosti z jiných odvětví. V zahraničí se do sponzorování esportu začali zapojovat kromě typických výrobců hardwaru i needemické značky jako Mercedes-Benz, Gillete, Wüstenrot a další.

 

Zdroje: Foto/Vojtěch Vlk/Economia

Jiří Sedláček

Článek napsal Jiří Sedláček

Zakladatel EsportsMagazin.cz, fanoušek esportu, VR, blockchainu a kryptoměn.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor