in

Porušení smluv statistických aplikací

Developer Blizzard Entertainment vydal varování pro všechny hráče, kteří využívají aplikace třetích strach, jako je Pursuit, nebo Visor. Hráči, kteří tyto programy používají mohou dostat dokonce permanentní ban.

Zmíněné programy využívají systémy umělé inteligence pro analýzu hry a poskytnutí zpětné vazby hráčům. Visor, který nyní získal dokonce finanční prostředky ve výši 4,7 miliónů dolarů na aktualizaci svého programu, tak poskytuje hráči okamžitou zpětnou vazbu.
Pursuit ale nabízí zpětnou vazbu až po odehrání určitého zápasu. Programy tak běží během toho co hráč hraje a sledují co se v dané hře děje, aby z toho nakonec mohly vytvořit vlastní analýzu založenou na statistikách.

Nedávno jsme zkoumali aplikace třetích stran navržené pro použití při hraní Overwatch a rádi bychom zopakovali, které z těchto aplikací nejsou povoleny,“ napsal Tom Powers na fóru Ovewatche. „Aby byla zajištěna větší přehlednost, žádná aplikace třetí strany, která brání konkurenční integritě, není v Ovewatch povolena.“

Každý program třetí strany, který používá informace o pozici nepřítele, nebo o jeho zdravý, či o tom kdy bude připravený na ultimátní útok „vytváří nerovné podmínky pro všechny hráče na mapě,“ napsal Powers. Společnost Blizzard zjistila, že tyto programy porušují licenční smlouvy s koncovým uživatelem Blizzard. Aplikace Visor a Pursuit však nebyli nikde jmenovány, avšak bylo dáno, že jsou v rozporu s uživatelskou smlouvou v upozorněních, které byly odeslány hráčům.

Společnost Blizzard nebude okamžitě všechny banovat, ale budou nadále rozesílat varování hráčům, kteří programy používali. Pokud pak následně bude zjištěno, že je hráč používá i nadále, tak Blizzard podnikne kroky k jeho zabanování.
„V Ovewatchi bereme soutěžení velice vážně. Základem dobrého zápasu je, aby každý hráč byl schopen soupeřit o vítězství stejně, jako soupeř. Mnoho aplikací třetích stran však tuto rovnováhu o kterou se snažíme narušuje.“ 

Zdroje: dotesports.com

 Radim Minář

Článek napsal Radim Minář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor