in

Poslední den skupin CWL Qualifiers 2019 před námi

Třetí den skupinové fáze Call of Duty World League Qualifiers 2019 přinesl nečekaná rozuzlení.

Čeká nás poslední den skupinové fáze CWL Qualifiers 2019, kde se dozvíme, které dva týmy z každé skupiny postoupí přímo a které budou muset do bracket play.

Ve skupině A jsou na tom nejlépe hráči Team Sween a Enigma 6, kteří se skóre 3-1 (výhry/prohry) vedou tabulku. Následováni jsou překvapivě týmem Faze Clan Black, béčkem organizace Faze, jejíchž áčkový tým drží ve stejné skupině předposlední místo. Debaklem pro Faze byl především zápas s hráči Reciprocity Gaming, kteří drží místo čtvrté, ve kterém obdrželi náklad 3:0. Byli schopní prohrát i SnD ve kterém vedli jasně 5:1.

To zmiňovaní Reciprocity Gaming hrají svůj dobrý standard. Mají stejné skóre jak Faze Clan Black. Tři výhry, dvě prohry a drží se tak na dosah přímému postupu. Jsou připraveni rozdat si to o místo v lize i v bracketech. Osobně mě překvapil hlavně výkon Tommeyho, který po minulé sezóně ohlašoval konec kariéry a přechod k práci full-time streamera. Zklamání z jeho vyhazovu ze Splyce a z neschopnosti najít si nové angažmá asi pominulo a Tommey teď předvádí skvělé vůdčí výkony právě v Reciprocity.

Páté místo, které by ještě znamenalo šanci na postup drží Project 18, kteří se po prvním dnu zvedli a byli schopni připsat si dvě výhry. Poslední už skoro beznadějné místo obsasdili hráči Team Divine se skóre 1-4.

 

 

To skupina B je o něco jednoznačnější. Jasně dominují Team Envy složení ze šampionů minulého ročníku CWL. Jasné skóre 4-0 znamená již téměř jistý postup do ligy. O něco hůře jsou na tom týmu Heretics, kteří potvrzují skvělé výkony z CWL Las Vegas a se čtyřmi výhrami a jednou prohrou drží místo druhé. Mají nicméně před Envy o zápas navíc. G2 Esports třetí, Fact Revolution čtvrtí. Oba celky ještě mají šanci zamíchat pořadím na prvních místech, ale to hodně závisí na tom, jak svoje zápasy odehrají již zmiňovaná první dvě mužstva.

S kým to ale vypadá beznadějně jsou překvapivě Lightning Pandas. Od Pand jsem očekával skvělé výkony, které se jich držely jako na konci minulé sezóny, tak na prvním letošním majoru. Těžko říct, kde je chyba, ale s jejich postupem už bych nepočítal. To Giants s Tainted Minds (1-4) mají ještě minimální, ale stále živou teoretickou šanci dostat se alespoň do play-off, kde by mohli překvapit.

 

 

Skupina C je jediná skupina, ve které je rozhodnuto o prvním postupujícím. 100 Thieves? Ani náhodou. Postupujícími jsou Midnight Esports se skóre 5-0! Čekají je tedy „tréninkové“ zápasy, které ale určitě nevypustí a budou bojovat o ještě lepší skóre.

Mezi kým to bude nahnuté, jsou celky ExcelerateGG a 100 Thieves. O to lépe, že si to rozdají přímo proti sobě hned v prvním sobotním zápase. Zloději se psychicky zvedli a dokázali předvést pár kvalitních výkonů. Nicméně na obličejích hráčů je vidět, že ani těsné výhry je netěší a nálada v týmu není optimální. Stále mohou dosáhnout na přímý postup, každopádně si myslím, že pokud na něj nedosáhnou, pro jejich účast v play-off to nevěstí nic dobrého.

Čtvrté a páté místo drží Pittsburgh Knights se skóre 2-2 a Overtime Gaming 2-3. Takže ani zde není rozhodnuto. Tímto pořadním může zamíchat také Team Space, který má sice skóre 1-3, ale má odehrané pouze čtyři zápasy a nedivil bych se, kdyby dokázal boj o 3.-5. místo zdramatizovat.

A co poslední Mazer Gaming? Museli by předvést opravdu comeback století, aby dokázali se skóre 0-4 ještě něco udělat. Navíc to není jenom na nich. Ostatní týmy by musely absolutně propadnout.

 

 

Pokud je ve skupině C jasno o prvním postupujícím, ve skupině D je zase jasno o prvním týmu, který nemá už ani teoretickou šanci na postup. Nation of Power se skóre 0-5 končí a v sobotu tak bude hrát pouze o čest, pokud vůbec.

Skupinu D vedou celkem překvapivě Mindfreak se skóre 4-1 a v sobotu se utkají s UYU. Krok s nimi drží právě UYU, kteří mají o zápas méně a drží skóre 3-1. Stejné skóre drží oganizace Evil Geniuses a situace kolem těchto míst bude opravdu vypjatá. Bojovat se bude také o 4.-6. místo mezi týmy Red Reserve, Riders  a Imperial. Tuto trojici sice vedou Red Reserve, ale mají o zápas méně a budou tedy v sobotu bojovat o své rozdílové uklidňující body.

 

 

V sobotu nás čeká opravdu jeden z nejnapínavějších dní Call of Duty World League. Kdo postupí přímo a koho ještě bude čekat play-off? To se dozvíte na www.twitch.tv/callofduty

 

 Petr Utíkal

Zdroje:
twitter.com/CODWorldLeague
twitter.com/FactRevolution

Petr Utíkal

Článek napsal Petr Utíkal

Streamer s láskou k esportu, vášnivý tenista a snažící se student.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor