in

Představení LEC!

Blíží se nám jarní split League of Legends European Championship (LEC). Přes toto přestupové období se toho hodně změnilo. V nadcházejícím splitu uvidíme nové tváře a můžeme se také těšit na české hráče!

 

První změna, která je známa už dlouho je, že proběhlo přejmenování celé ligy. Z League of Legends Championship series se název evropské ligy mění na League of Legends European Championship –  profesionální evropská soutěž v League of Legends. Tuto změnu Riot Games okomentovalo takto: „Chtěli jsme přijít se jménem (a designem), které by odráželo naši jedinečnou značku i přístup. Chceme, aby se lidé cítili součástí regionu a byli hrdí na své rozdíly. Jdeme proti všem očekáváním, a proto jsme se rozhodli odložit staré jméno a přijít s něčím novým“. Další větší změny, co se týče formátu ligy se nekonají.

 

V LEC bude spousta týmů, které se zúčastnili světových šampionátů, a nebo mají hráče světové třídy. To znamená, že očekáváme velké nasazení týmů a skvělou podívanou. V první sezóně se můžeme těšit na týmy:  Fnatic, Schalke 04, G2 Esports, Misfits Gaming, Origen, Excel Esports, Rogue, SK Gaming, Splyce, Team Vitality. 

 

 

Další split nám také přináší dva české zástupce v LEC! Marek “Humanoid” Brázda bude hrát za tým Splyce a Patrik “Patrik” Jirů se z H2K, kteří hrát LEC nebudou, připojí do týmu Origen, kde bude tvořit bot lane se zkušeným Alfonsem Aguirrem “Mithy” Rodríguezem.

 

Pítr

Článek napsal Petr Dutko

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor