in ,

Přichází BLAST Pro Series Istanbul 2018

Zatímco vrcholí skupinová fáze ESL One v New Yorku, do Istambulu se sjelo 6 týmů v čele se světovými jedničkami Astralis. Ty ve skupině doplní Cloud9, MIBR, NiP, Space Soldiers a Virtus.Pro. Společně se utkají o prize pool ve výši 125 000 dolarů a 28. září odstartuje skupina zápasem mezi domácími Space Soldiers z Turecka a legedarními Ninjas in Pyjamas. Vše napovídá tomu, že zápas to bude na úvod velmi vyrovnaný. Space Soldiers by rádi potvrdili, že patří do užší světové špičky. V kvalifikaci na Major do Londýna se jim nedařilo, prohráli s papírově slabšími týmy a do skupinové fáze se ani nekvalifikovali. Ninjas za sebou mají úspěšnou kvalifikaci na Major. Skupina jim v Londýně ovšem nepřála. Podlehli týmu Liquid a Natus Vincere, ale připsali si výhru proti Vega Squadron. Bohužel v BO3 decideru proti MIBR tahali za kratší konec a s turnajem se rozloučili. Nutno ale říct, že prohráli s týmy, kteří to v turnaji dotáhli až do semifinále.

MIBR stále hledají rytmus po příchodu Stewie2k a Tarika. V Londýně dostali vyprovozeno od Na’Vi 0:2 v semifinále, ale pod Jankovým (YNk) vedením zaznamenávají stoupající kvalitu výkonů.

Osobně jsem zvědavý na výkony stále se obměňujícího rosteru Virtus.Pro. Tým vedený legendami pashou a NEO budou chtít ukázat, že stále mají světovému Counter-Striku co nabídnout. A dokázat to mohou hned v prvním zápase proti světovým jedničkám z Astralis, kteří budou rozjetí po vítězsví na Majoru.

Cloud9 po vítězství na ELEAGUE Majoru a následném odchodu Tarika se Stewiem, ne a ne navázat na předchozí výkony. Nově příchozí Styko sice předváděl na majoru skvělou hru, nicméně se ho Cloud9 rozhodli posadit na lavičku a nahradí ho pro BLAST Pro Series Flusha, který je zase benchnut u týmu Fnatic.

 Petr Utíkal

Petr Utíkal

Článek napsal Petr Utíkal

Streamer s láskou k esportu, vášnivý tenista a snažící se student.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor