in

První den New Challengers Stage IEM Katowice 2019

Je to tady! Odstartoval IEM Katowice 2019 Major. The New Challengers Stage je v plném proudu!

Letošní Katowice odstartoval zápas mezi legendami fnatic a ViCi. Šlo se na Overpass, kde se předpokládalo, že budou dominovat švédští favorité. Tato BO1 šla od začátku na stranu ViCi. První polovinu získali pro sebe 9:6 a svoji CT-stranu si tedy pohlídali, což je pro tuto mapu velice důležité. Fnatic přidali pouze tři kola a ViCi, tak slavili první výhru poměrem 16:9.

Druhý duel sliboval vyrovnanou podívanou. Proti sobě nastoupili australští Renegades a AVANGAR. Poměrně překvapivě zbyl jako left-over Train a teroristická strana tedy byla rozhodující. Renegades svoji CT-stranu sice vyhráli 9:6, ale kdo už pár zápasů na Trainu viděl, ví, že i šest kol za teroristy mnohdy stačí k vítězství. Australané ale předvedli ve druhé polovině skvělý výkon a AVANGAR získali na svojí CT-stranu pouze dvě kola. Skóre 16:8 tedy znamenalo připsání prvních bodů do tabulky pro Renegades.

 

 

Dále Grayhound potrápili favorizované Cloud9. Ti sice získali T-side 9:6, nicméně Grayhound ve druhé polovině nepříjemně dotahovali. Nakonec ale C9 zabrali a zvládli koncovku druhé poloviny. Celek v čele se skvělými jmény jako flusha nebo kioShima slaví výhru.

Duel TYLOO proti Vitality dopadl mírným překvapením. Osobně od rosteru Vitality čekám velké věci, ale jejich výkonnost zatím nedosahuje předpokládaných výsledků. Na Infernu probíhala vyrovnaná první půle. Ta měla šťastnější konec pro TYLOO a ti tak vyhráli svoji T-side. Vitality nebyli absolutně schopni překonat defenzivu jejich protihráčů a jejich pouhé jedno kolo získané ve druhé polovině znamenalo, že si TYLOO připsali poměrně cenný francouzský skalp 16:8.

 

 

Program pokračoval BO1 mezi finskými ENCE a ruským týmem Spirit. Allu vybičoval svůj tým ke skvělé první polovině na teroristické straně, což je na mapě Nuke v moha případech rozhodujícím faktorem. Pro Spirit to znamenalo otočit na ofenzivní straně skóre 6:9. To se jim nepovedlo a ENCE tak zvládli svůj první duel poměrně snadno 16:10.

G2 neměli do prvního kola zrovna snadného soupeře. Celek Vega Squadron už dlouhodobě stoupá žebříčkem a jejich výkonnost letí střemhlav nahoru. Naopak G2 jsou v poslední době spíše trápícím se celkem. Na Cachi to ale těsně vyšlo. První polovinu sice Vega vyhráli 9:6 a předvedli tak slušnou teroristickou stranu. G2 se ale nevzdali a předvedli skvělý comeback, který pro ně dopadl nejtěsněji, jak mohl. 16:14.

Legendární Ninjas in Pyjamas předvedli výkon hodný legend a zajistili si vítězství nad celkem FURIA 16:6. První polovina na Miragi šla jasně na sranu NiP 12:3 a zbývající čtyři body už pro ně nebyl problém doklepnout.

 

 

První kola uzavíral duel mezi NRG a Winstrike. Mapa Nuke nabídla vyrovnanou první polovinu s lepším koncem pro Winstrike, kteří nakonec svoji CT-stranu proměnili ve vítěznou. Na mapě Nuke ovšem zisk alespoň 6 kol za teroristy znamená mělé vítězství, a to se potvrdilo i v tomto případě, kdy NRG povolili svým soupeřům ve druhé polovině pouze jedno kolo a připsali si tak cenné body.

Druhá kola odstartoval duel mezi Vega Squadron a Spirit. Zápas sliboval vyrovnaný duel o cenné body, a to se také potvrdilo. První polovina na mapě Mirage dopadla nejtěsnějším možným výsledkem 8:7 pro Spirit. Ti se na T-side snažili, co to šlo, aby prorazili defenzivu Vegy. Častokrát se to i povedlo, ale v rozhodujícím momentu měli Vega Squadron navrh a vítězství 16:14 jim shodilo kámen ze srdce.

Dále byla řada na Vitality proti Grayhound. Francouzi byli jasní favorité, ale na mapě to tak nevypadalo. Teroristickou stranu prohráli Vitality na mapě Nuke 13:2, pak ale předvedli neskutečný comeback a bylo srovnáno na 15:15. Prodloužení nakonec dopadlo 4:2 pro ně a Vitality si tak mohli oddechnout, protože druhá prohra by znamenala jisté komplikace. Skóre 19:17 tak mohlo trápit jedině Grayhound, kteří promarnili obrovský náskok.

 

 

Švédským fnatic se v Polsku zatím nedaří. Ruští Winstrike zabodovali a připsali si skalp legend po skvělém výkonu na Trainu. CT-stranu získali dokonce 13:2. Fnatic pak sice zaveleli k obratu, ale nestačilo to. Winstrike dokázali ukončit mapu za stavu 16:11. Snad to byl pro fnatic pouze špatný den a těmto skvělým hráčům se podaří jejich stroj nakopnout.

V dalším utkání vyzvali Brazilci Kazachy. Na Miragi se střetly celky AVANGAR a FURIA. Bylo na co se dívat. FURIA zvládli CT-stranu 8:7 a druhá polovina nebyla o nic víc jednoznačnější. Nakonec šla na stranu AVANGAR, kteří si připisují vítězství 16:14.

TYLOO si následně vyšlápli na Clou9 a to ve velkém stylu. Na mapě Overpass nebylo co řešit a čínští TYLOO si připsali snadné vítězství 16:3.

ENCE si poradili s G2. Po první polovině na Overpassu, kdy jasně dominovali ENCE na CT-straně 12:3 už G2 nebyli schopni najít sílu na comeback a najít odpověď na hru protivníků a skóre se tak zastavilo na číslech 16:6 ve prospěch Finů.

 

 

NRG potvrdili formu i ve druhém kole a tentokrát to odnesli ViCi. Overpass byl od začátku v režii severoamerické organizace. První polovina dopadla skvěle pro teroristickou stranu, tedy pro NRG, 11:4. ViCi nebyli schopni odpovědět na ofenzivní straně stejnou kvalitou, a tak si připsali pouze další dvě kola. NRG si tedy připsali druhé vítězství během prvního dne.

První den uzavřeli NiP proti Renegades. Mirage zažila vyrovnanou první polovinu, která dopadla lépe pro Ninjas in Pyjamas 8:7. Renegades se ale povedlo skvěle zápas otočit a jejich T-side jim vyšla na výbornou. Sbírali kolo za kolem a nakonec si připsali vítězství 16:13.

 

IEM Katowice pokračuje i další den od 13:00.

Zdroje:
HLTV.org (foto)

Petr Utíkal

Petr Utíkal

Článek napsal Petr Utíkal

Streamer s láskou k esportu, vášnivý tenista a snažící se student.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor