in

První Minor roku 2019 přinesl mnoho překvapení

Na prvním Minoru roku 2019 jsme mohli vidět skvělou Dotu, ale také největší throw v historii této hry. Do turnaje o 300 000 $ a místo na Chongqing Majoru vstoupilo celkem 8 týmů. Největšími favority byli nepochybně loňští mistři světa z organizace OG (iLTW, Topson, Ceb, Jerax, Notail), kteří se poslední dobou spíše trápili. Na tomto turnaji tomu nebylo jinak. Ze skupin sice postoupili do Upper Bracketu, ale ihned byli poraženi Rusy z Gambit Esports (Daxak, Afoninje, AfterLife, Immersion, Fng). V Lower Bracketu podlehli NiP (Ace, Fata, 33, Saksa, ppd) a s turnajem se rozloučili.

 

Nejzajímavější zápas nabídly týmy, od kterých to nikdo nečekal. V prvním kole Lower Bracketu se utkaly celky BOOM ID (Dreamocel, Mikoto, Fbz, Jhocam, Khezcute) z Indonésie a Team Team (Sammyboy, Ryoya, Brax, Newsham, ixmike88) z USA. V první velmi napínavé hře došlo až na „base race“. Hráči z týmu BOOM ID byly všichni mrtví a soupeř se jim chystal zničit trůn. Indonéští hráči si však nevšimli, že jejich creepové ničí trůn soupeře a vzdali hru. Toto se v profesionální Dotě ještě nestalo! Nakonec díky této obrovské chybě zvítězil Team Team 2:1.

 

https://www.youtube.com/watch?v=qHytcT2mz7g

 

Do finále se nakonec probojovali týmy Gambit Esports a EHOME (Ego, Asd, Faith_bian,  天命, y´).  Rusové sice hráli výborně, ale na Číňany to nestačilo. Hráči EHOME zvítězili 3:1 a odnášejí si domů titul, pozvánku na Chongqing Major, 120 DPC bodů a 125 000 $.

 

Zdroje: joindota.com (foto)

Michal Mašika

Michal Mašika

Článek napsal Michal Mašika

Redaktor Esportsmagazin.cz, nadšenec do esportu, programování a fotbalu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor