in

První ročník BEA Game Fest je minulostí

Fanoušci her, a nejenom těch, se mohli v Olomouci zúčastnit prvního ročníku BEA Game Festu, který nabídl velice zajímavé vyžití pro všechny příchozí.

Naše redakce u toho nemohla chybět. Ať už proto, že rádi podporujeme projekty, které se snaží hry představit veřejnosti nebo proto, že hry milujeme. BEA Game Fest ale nebyl pouze o hraní a zábavě. Byl také o vzdělaní.

První den veletrhu nabídl program pro školy. V rámci tohoto programu se studenti mohli zúčastnit workshopů, přednášek a prezentací na téma Virtuální škola hrou. Pro náročnější probíhala konference MŠMT na téma obsahu vzdělávání v ČR.

Již zmíněné workshopy nabídly možnost výroby vlastního modelu na dálkové ovládání v rámci LEGO Education nebo třeba možnost nahlédnout do tajů tvorby virtuální reality. Tu jste si mohli také vyzkoušet. Mně osobně zaujal projekt studentů Smíchovské střední průmyslové školy, díky kterému můžete na „vlastní“ kůži vkročit na půdu například Terezína a projít si celý komplex pomocí VR.

Zdroj : FB BEA Game Fest

Největší úspěch ale sklidil Cibien´s Corner! Muzeum her Čeňka Cibiena podpořilo BEA Game Fest svojí přítomností a Čeněk si nachystal pár skvělých kousků. Jeho muzeum patří mezi nejunikátnější v Evropě a jeho sbírka čítá 100 kultovních herních konzolí. Pro mě osobně to byl výlet do dětsví. Bomberman, Quake, Mario nebo Ms. Pacman. To všechno jste mohli na akci vyzkoušet. To ovšem nebyl celý výčet vystávních retrokusů a kdo by chtěl jít ještě o kousek dál, mohl vyzkoušet třeba arkádové automaty. Bylo super vidět rodiče, kteří se snažili svým dětem vysvětlit, že ano, takhle se opravdu hrálo před X lety.

Ale co by to bylo za herní akci, kdyby na ní chyběla aspoň špetka esportu. V rámci celého turnaje probíhal 2v2 CSGO turnaj do 15ti a od 15ti let, ve kterém bojovali ti, kteří si na to troufli a nestyděli se předvést svůj um na serverech před živým publikem.

Zdroj : FB BEA Game Fest

Bohužel musím přiznat, že jsem byl poměrně zklamaný z návštěvnosti akce. V sobotu jsem na místě strávil přes 4,5 hodiny, během kterých jsem se skvěle bavil. Ať už jsem zkoušel hardcore retro hraní nebo jsem jedl hamburger a sledoval 2v2 v CSku. Nicméně byl to teprve první ročník a za sebe mohu říct, že je to akce, která v mém rodném městě určitě chyběla a která má dobrý potenciál. Tak třeba příští rok na místě.

Petr Utíkal

Článek napsal Petr Utíkal

Streamer s láskou k esportu, vášnivý tenista a snažící se student.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor