Zdroj: dotesports.com
in ,

První týden LEC je za námi

První týden letního splitu LEC je za námi a bylo opravdu na co koukat.

Fanoušci se konečně dočkali, letní split započal a my máme za sebou první hrací týden. Okolo začátku se tvořilo mnoho otázek, které se převážně týkaly MSI šampionů G2 Esports. Otázky poukazovaly na to, zda dokáže celek G2 Esports navázat na ohromující výkony, které prováděl doposud.

První hrací den odstartoval zápas, ve kterém se utkaly týmy G2 Esports a Splyce. Zpočátku to vypadalo, že Splyce favorita G2 Esports zaskočí, jelikož v prvních fázích hry byly jasně lepší. Avšak na vítězství to nestačilo, protože G2 Esports po získání důležitých objectivů začali tahat za delší konec. Dalším týmem, kterému se dařilo byl Origen. Ten zvládl velmi napínavou bitvu s Vitality a odnáší si cennou výhru. Do letního splitu vyšlápli dobře i Misfits, jimž se podařilo porazit celek Rogue ve vyrovnané hře. Dalším zápasem byl souboj mezi SK Gaming a Fnatic. U tohoto klání nikdo netušil, kdo by mohl vyjít jako vítěz. Bylo to z toho důvodu, že SK Gaming je celek, který jako jediný dokázal v jarním splitu pokaždé Fnatic porazit. Avšak tentokrát se tak nestalo. Fnatic se důkladně připravili a dokázal porazit SK Gaming. V poslední hře prvního dne se objevily celky Schalke 04 a Excel Esports. V tomto duelu zvítězil tým Schalke 04. Velký podíl na této výhře měl německý marksman Upset.

Zdroj: realsport101.com

Další hrací den odstartoval zápas mezi týmy, které skončili jarní split na spodních příčkách tabulky. Jednalo se o celky Rogue a Excel Esports. Rogue jednoznačně zvítězili a nemusejí tak čekat na výhru půl sezóny, jako tomu bylo v minulém splitu. Dalším, komu se dařilo, byl celek SK Gaming. Tomu se povedlo porazit německý tým Schalke 04 a odnáší si tak první výhru v letním splitu. Dalším vítězným týmem jsou Splyce. Celku okolo českého midlanera Humanoida se podařilo zvítězit nad Vitality a odnést si tak první výhru v letním splitu. Po tomto duelu následovala vcelku vypjatá bitva mezi týmy Misfits a Fnatic. Misfits dlouhou dobu mělo vedení ve svých rukách, ovšem po ztrátě Barona nestačili na Fnatic, a ti si tak došli pro výhru. V poslední hře se proti sobě postavily celky Origen a G2 Esports. Origen po celou hru držel krok s úřadujícími šampióny G2 Esports, avšak se jim nepodařilo vyhrát.

Po prvním hracím týdnu letního splitu LEC vypadá tabulka takto:

 TýmVýsledek
1.G2 Esports2-0
2.Fnatic 2-0
3.SK Gaming1-1
4.Origen1-1
5.Rogue1-1
6.Misfits1-1
7.Schalke 041-1
8.Splyce1-1
9.Excel Exports0-2
10.Team Vitality0-2

Tomáš Kratochvíl

Článek napsal Tomáš Kratochvíl

Skateboardista, student letectví a redaktor EsportsMagazin.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor