in

První univerzitní učebna esportu v České republice

V úterý 13. 11. se na Fakultě elektrotechniky a informatiky konal Den Esportu 2018 VŠB-TUO. Tento den pořádal Esport VŠB-TUO v kooperaci s Esport Student Association.

Den byl složen z tří částí. První z nich bylo slavnostní „přestřihnutí“ pásek první esportové učebny v České republice! Přestřihnutí nebo spíše přeseknutí proběhlo netradičně mečem a se slovy „Za hordu!“. Akt proběhl za účasti proděkana FEI VŠB-TUO Petra Šimoníka a místopředseda představenstva AT Computers Petra Vaňka.

Tato učebna je vybavena 13ti esportovými stanicemi a periferiemi od firmy Asus. Místnost bude primárně sloužit potřebám organizace Esport VŠB-TUO. Mělo by se jednat o místo, kde se mohou studenti setkávat a trávit čas mimo anonymní onlineový svět. Samozřejmostí je pořádání turnajů, edukace v oblasti esportu a pohybu v kyberprostoru.

Poslední důležitou aktivitou jsou tréninky týmů reprezentující VŠB-TUO v celorepublikové univerzitní lize 3E League. Unikátní přínos celého projektu je především v přístupu Vysoké školy báňské, potažmo FEI VŠB-TUO, která veškeré esportové aktivity podporuje, zaštiťuje a v neposlední řadě financuje.

Za prosazování univerzitního esportu na Ostravsku stojí Ing. Jakub Čubík Ph.D. Jako zaměstnanec Katedry telekomunikačních techniky a bývalý člen Akademického senátu této univerzity měl lepší vyjednávací pozici i když jak sám říká: „Pro některé je esport pořád jenom sezení u počítače a ztráta času. Jsem rád, že jsme první univerzita u nás, která pochopila současný trend, který mladé lidí zajímá, baví a může je dotáhnout i k nám studovat“.

Další částí Esport dne byla série přednášek na esportová témata. Nejprve proběhlo úvodní slovo od Ing. Čubíka, dále se volně přešlo k tomu, jak svět vidí profesionální esportovec podanou Markem Sýkorou z týmu eSuba. Vysvětlení co je spolek ESA a univerzitní liga 3E, nám vyčerpávajícím způsobem podal Marek Štěpánek.

Následovala přednáška nejpovolanější a to z pohledu výrobců a distributorů techniky pro gaming od guru českého esportu Jarmíra Rozsívala (AT Computers). Problematikou vytváření her pro mobilní zařízení nás provedl Jakub Vamberský ze společnosti MADFINGER. A celý blok uzavřel Šimon Wlosok z MAGNA TV o tom, co znamená Twitch pro scénu esportu a jak na něj.

Poslední částí celého dne byla série turnajů o věcné ceny od společnosti Genesis Gaming v nově otevřené učebně Esport VŠB-TUO a soutěž v mobilních hrách Red Bull M.E.O.

Záštitu nad celou akcí převzala Fakulta elektrotechniky a informatiky VŠB-TUO a dále společnosti AT Computers, Genesis, X-Diablo, ASUS a herní sítě X-Play. Mediálním partnerem byla MAGNA TV.

 Jiří

Zdroje: Ing. Jakub Čubík, Ph.D.,  foto: Petr Sznapka

Jiří Sedláček

Článek napsal Jiří Sedláček

Zakladatel EsportsMagazin.cz, fanoušek esportu, VR, blockchainu a kryptoměn.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor