in

QUT oznamuje první esport stipendium pro rok 2019

První australská vysokoškolská esport stipendia přišla s Queenslandskou technologickou univerzitou (QUT) v Brisbane, která oznamuje, že v roce 2019 udělí pět stipendií ve výši 10 000 USD. Tyto peníze pomohou podpořit studenty ve vysokoškolském studiu a esportu.
 

Studenti, kteří získali stipendium, budou také soutěžit v sérii Oceanic Challenger s QUT Tygry. Tigři debutovali v sérii letošního roku a dokončili úctyhodnou osmou příčku ze čtrnácti týmů. QUT je také je první oficiální univerzita, na které byl shcválený esports program, a první se specializovanou esport arénou.

 

Klub QUT založil Michael Trotter a Dylan Poulus v roce 2016, kdy byli studenti psychologie. Michael, momentálně QUT esports koordinátor, uvedl, že hráči, kteří chtěli jedno ze stipendií ve výši 10 000 dolarů, museli projít dvoustupňovým konkurenčním procesem.

 

 

„Prvním krokem je podat žádost do 16. listopadu o stipendium 2019“, uvedl. „Tito uchazeči se pak utkají v naší nové QUT Esports aréně.“

Dylan Poulus rovněž uvedl, že nové stipendia jsou dalším znamením, že prosperující průmysl esportu upevňuje své místo mezi tradičními sporty. „Začali jsme to jako studentský projekt v roce 2016 a nyní se zaplatí pět studentů – je to naprosto  úžasné!“

 Jiří

Zdroje: dotesports.com

Jiří Sedláček

Článek napsal Jiří Sedláček

Zakladatel EsportsMagazin.cz, fanoušek esportu, VR, blockchainu a kryptoměn.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor