in

Razer chce využít tvůj PC k těžení kryptoměn

Společnost spustila nový program s názvem SoftMiner, který využívá GPU k těžení krypta.

 

Kryptoměny zrovna nezažívají nejlepší rok. Od vrcholu konce roku 2017, kdy Bitcoin dosáhl téměř 20 tisíc dolarů, cena klesla k dnešnímu dni na 3200 dolarů a prozatím nevypadá, že by to byl zdaleka konec. Jedná se však o organický vývoj trhu a nemění to nic na faktu, že společnosti vizi kryptoměn věří a rozšiřují své zájmy právě o tento nový průmysl.

Společnost Razer vstupuje do arény se dvěma novými produty, Razer Silver a SoftMiner. Razer Silver byl poprvé uveden do provozu v roce 2017, ale byl přeměněn na program odměňování, který je specifický pro podnikání právě v oblasti krypta. SoftMiner je přesně to, co samotný název naznačuje. Jedná se o program, který běží na uživatelských počítačích, který využívá váš grafický procesor k těžení kryptoměn.

 

 

Razer má za partnera floridskou společnost Gamma Innovations, která jim poskytla aplikaci na těžení krypta, když je uživatelský počítač nečinný. Za to, že uživatel dovolí využívat jeho GPU, odměňuje Razor množstvím již zmiňovaných Razer Silver.

Krypto nadšenci se již dlouho snaží vytvářet synergie s herním světem. Hráči mají high-end systémy s významnou grafickou zpracovatelskou silou, což je ideální pro komplexní matematické postupy, které kryptografická těžba vyžaduje. Razer tvrdí, že program SoftMiner nebude mít žádný vliv na výkon systému.

 

Software SoftMiner je k dispozici na celém světě a pracuje na počítačích se systémem Windows 7, 8 nebo 10.

 

 Jiří

Zdroje: dotesports.com

Jiří Sedláček

Článek napsal Jiří Sedláček

Zakladatel EsportsMagazin.cz, fanoušek esportu, VR, blockchainu a kryptoměn.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor