in

Riot končí s podporou pro Win XP a Vista

League of Legend se těší stále velkému zájmu ze strany hráčů a není divu. Jde o přední Esportový titul, který patří mezi fanoušky a diváky mezi ty neoblíbenější a pro samotné hráče je jasnou volbou už proto, že je zdarma.

Nyní však přišli vývojáři z Riot Games se zprávou, která nepotěší majitele zejména starších počítačových sestav a hlavně ty, kteří ještě jedou na starších operačních systémech ať už Windows XP, nebo Vista. Microsoft již totiž pro zmíněné systémy nevydává žádné aktualizace týkající se zabezpečení.

 

Hráčů, kterých se toto ukončení podpory bude týkat je ale opravdu málo a tak je jasné, že nepůjde o nic razantního. Poslední data ukazuje, že hráčů, kteří používají Windows XP je necelé jedno procento hráčů a pro Vistu je to ještě méně.

Změna tak přijde v květnu příštího roku a to po příchodu na patch 9.10. Poslední podporovaný patch bude 9.9, jenž se na servery dostane 30. dubna a 9.10 právě 14. května kdy oficiální podpora skončí.

 

Samozřejmě se tak nestane jen tak, ale pro hráče bude pár týdnů před tím zveřejněna připomínka, kde bude celá situace shrnuta. Tomu procentu hráčů tak nezbude nic jiného než přejít na novější verzi operačního systému. Windows 7,8 a 10 budou v budoucnosti samozřejmě stále podporovány.

 

 Radim Minář

Zdroje: leagueoflegends.com

Článek napsal Radim Minář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor