Zdroj: ESL
in

Secret vítězí na ESL One Birmingam 2019

Další turnaj, který ovládl tým Secret

Šestý den, tedy neděle, patřil v Birminghamu pouze třem týmům. Jako první se utkali o postup do grandfinále PSG.LGD (Ame, Maybe, Chalice, Fy, xNova) a Secret (Nisha, MidOne, Zai, Yapzor, Puppey). Z výsledku první hry se radovali Číňané. Celou dobu prohrávali, přesto dokázali zachovat klid a urvat vítězství. Další mapa probíhala velmi podobně jako ta předchozí, jen s tím rozdílem, že si Secret nenechali hru ukrást. Rozhodující mapa byla rovněž velkou část hry ovládána evropským celkem. Okolo 38. minuty se Číňané zmohli k odporu a podařilo se jim vyvraždit soupeře. Bylo to však pyrrhovo vítězství a z postupu do grandfinále se stejně radoval tým Secret.

Ve velkém finále už čekali Evil Geniuses (Arteezy, Sumail, s4, Crit, Fly). Podle žebříčku týmů se utkaly dva nejlepší celky světa.

Zdroj: gosugamers.net

Úvodní klání se vyvíjelo příznivěji pro světové jedničky. EG však dokázali v jednu chvíli získat otěže hry. Rychle je však ztratili a první bod si připsali Secret. Druhá hra měla naprosto opačný vývoj. Evil Geniuses si postupně budovali výhodu na zlato i zkušenosti, až jim oponenti nebyli schopni odolávat a napsali GG. Týmy vkládaly velké naděje do hrdiny Io (Wisp), který byl opět přidán do kapitánského režimu. Jeho úspěšnost však byla v této sérii nulová. Ani v jedné hře, ve které byl vybrán, nezvítězil. To znamená, že třetí hru ovládli Secret a čtvrtou EG.

V rozhodující mapě se bylo opravdu na co koukat. Poprvé byla hra zezačátku vyrovnaná. Nejprve to vypadalo, že EG převezmou iniciativu a pokusí se soupeře udolat co nejdříve. Secret však nepodlehli tlaku a jejich Naga Siren je dotáhla k vítězství.

Vyhrávají tak další turnaj v řadě a odnáší si 125 000 $. Pro Evil Geniuses může být drobnou útěchou, že alespoň neskončili opět třetí.

Michal Mašika

Článek napsal Michal Mašika

Redaktor Esportsmagazin.cz, nadšenec do esportu, programování a fotbalu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor