Zdroj: twitter.com/teamsecret
in

Secret získávají další titul

Secret vítězí na pařížském Majoru

Poslední den na čtvrtém Majoru sezóny zbývaly pouhé tři celky. První série přinesla boj o grandfinále, ve kterém už čekal tým Secret (Nisha, MidOne, Zai, Yapzor, Puppey). Liquid (Matumbaman, Miracle, MindControl, Gh, Kuroky) se postavili severoamerickému supertýmu Evil Geniuses (Arteezy, Sumail, s4, Crit, Fly). EG si dokázali s Liquid poradit 2:1 v prvním kole Upper Bracketu. TL jsou ale známí svou schopností se poučit z vlastních chyb. Dokázali to nejednou, nejvýraznějším příkladem je nesporně jejich „Lower Bracket Run“ na The International 2017.

Jejich naděje na další úspěšný průchod Lower Bracketem se rapidně zvýšily po první hře. Miraclův Juggernaut dotáhl Liquid k prvnímu bodu v sérii a určitě jim také podstatně zvýšil sebevědomí. Druhá hra byla ještě rychlejší, než ta první. EG jako by ztratili sami sebe. Nemohli navázat na své předchozí skvělé výkony. Vypadá to, že věčné třetí místo jim vyhovuje nebo že je Arteezy prokletý, výčet jeho třetích míst je opravdu úctyhodný.

Nyní se přesouváme do grandfinále, kde spolu svedli souboj bývalí spoluhráči z legendárního týmu Na´Vi, Kuroky a Puppey. Rozjetí Liquid udržovali své tempo z předchozího souboje. Zastihli tak ještě možná rozespalé oponenty nepřipravené na úroveň jejich hry. TL se tak dostali do vedení 1:0 v Bo5 sérii. Co se týče dalších her, Secret se probudili z letargie a nedali soupeřům šanci. V každé hře si budovali už od začátku výhodu na zlato i zkušenosti. Druhým vítězstvím na Majoru v této sezóně ukázali světu, že jsou opravdu nejlepší na světe a je nutno je považovat za favority pro získání Aegisu.

Rovněž Liquid předvedli výborné výkony a zajistili si tak pozvánku na TI. S druhým místem mohou být více než spokojeni, při cestě do grandfinále porazili špičkové týmy, jako jsou EG a PSG.LGD.

Stále jsou volná čtyři místa pro přímou kvalifikaci na The International 2019. Které týmy je získají se dozvíme na posledním Minoru a Majoru této sezóny.

Michal Mašika

Článek napsal Michal Mašika

Redaktor Esportsmagazin.cz, nadšenec do esportu, programování a fotbalu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor