in

Shrnutí prvního dne BLAST Pro Series v Kodani

V Dánsku přinesl první den BLAST Pro Series Copenhagen 2018 mírná překvapení.

Skupinová fáze nabídla první den zápasy 6ti nejlepších CS týmů. Každý očekával dominanci Astralis na domácí půdě hned od první mapy. Situace ale vypadala jinak. Pojďme si shrnout první den.

Zápasy odstartovaly tři klání. Faze proti Nip, Astralis proti MIBR a NaVi proti Cloud9.

 

V duelu Faze proti Ninjas in Pyjamas byl favorit jasný. Faze si měli dojít pro relativně snadné vítězství. Všichni ale víme, jak to s formou Faze momentálně je. Nahoru, dolů. Na EPICENTER se sice začalo blýskat na lepší časy, ale v Kodani to zase byli ne úplně přesvědčivě hrající Faze. Když k tomu přidáme slušně hrající NiP, výjde nám z toho výsledek 15:15 na mapě Mirage. Na turnaji se nehraje prodloužení a týmy tak sbírají rozdělené body do tabulky.

 

BO1 mezi Natus Vincere a Cloud9 nabídl také vyrovnaný průběh. To bylo samo o sobě překvapení, protože severoamerický celek přijel na turnaj se změněnou sestavou. Do týmu přišel KioShima a za nemocného Goldena musel dokonce nastoupit trenér valens, který na mapě Mirage předváděl skvělé výkony. I když Cloud9 bojovali naplno, nepodařilo se jim odvrátit vítězství rusko-ukrajinského celku 16:13.

 

To Astralis začali proti Made in Brasil klasicky. Až neskutečně přesný possiotioning nedával MIBR v první polovině vůbec žádnou šanci. Nicméně za stavu 13:11 pro domácí přišla technická pauza. MIBR jako politi živou vodou začali kousat, až se dostali do vedení 14:13. Vše vypadalo, že Astralis najdou aspoň v této BO1 přemožitele. To by ale v týmu nesměli mít Xyp9x. Otočil pro Astralis duel a zajistil vítězství 16:14 (Inferno).

 

 

Další na řadě byl duel Faze proti NaVi. Tady Faze ukázali, že si v šatně asi pár věcí vyříkali a Natus Vincere smetli na mapě Overpass 16:8. Především skvělá první polovina jim pomohla k relativně snadnému vítězství.

 

Cloud9 se povedlo překvapit MIBR, kteří zřejmě zaskočeni ze zápasu s Astralis nepředvedli to, na co jsme od nich zvyklí. Inferno proti Cloud jim vůbec nesedlo a Made in Brasil utržili druhou porážku na turnaji. S postupem už to budou mít těžší. Uvidíme, co nabídne další den v podání brazilské organizace.

 

Ninjas in Pyjamas si přivezli do Kodaně skvělou formu. Růžky vystrkovali už proti Faze. Domácím fandům ale zasadili ránu po tom, co světové jedničky z Astralis porazili na Overpassu 16:14.

 

Tabulka tedy vypadá po prvním dnu následovně. Faze drží první místo se čtyřmi body, NiP hned za nimi druzí. Astralis a Cloud9 se dělí o místo třetí. Poslední dvě místa patří NaVi a MIBR.

Sledujte BLAST Pro Series Copenhagen 2018 i dnes!

 

 Petr Utíkal

Zdroje: HLTV

Petr Utíkal

Článek napsal Petr Utíkal

Streamer s láskou k esportu, vášnivý tenista a snažící se student.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor