in

Shrnutí prvního dne CWL Pro League Qualifiers 2019

Odstartovala kvalifikace do nejprestižnější Call of Duty World League. Osmadvacet týmů bojuje o dvanáct spotů a možnost zabojovat si o titul.

Začínalo se ve velkém stylu. V prvním zápase kvalifikace, která je rozdělena do pěti skupin po sedmi týmech, se utkaly týmy Faze Clan a Faze Clan Black. V tomto zápase skupiny A nebylo co řešit. Áčkový tým organizace Faze si dokráčel pro vítězství 3:0 po mapách Seaside Hardpoint 250-75, Gridlock SnD 6:2 a Gridlock Control 3:1. Zazářil především Cellium, debutant, který si vystřílel skóre 31-8 K/D na první mapě.

Faze Clan Black si nicméně později spravili chuť proti Project 18, kde ovládli sérii 3:1.

Dalším zápasem skupiny A bylo klání mezi hráči Team Sween, kteří se na CWL Las Vegas ukázali v dobrém světle a Team Divine. Sween potvrdili dobrou formu a připsali si hladké vítězství 3:0. V následujícím zápase se jim ale tolik nevedlo a podlehli Reciprocity 0:3. Na mapě Seaside Hardpoint to opravdu bylo na ostří nože, 250-241. Na Frequency Search SnD potvrdili Reciprocity dominanci a mapu brali lehce 6-0. Vítězství 3:0 poté ztvrdili na Seaside Control 3-0.

Zápasem večera ve skupině A bylo nicméně klání mezi Faze Clan a týmem Enigma 6. Faze se počítá mezi ty papírově silnější týmy, ale na CWL LV se jim nedařilo a zde zatím neměli silnější soupeře. Pravou prověrkou měl být zápas právě s E6. Potvrdilo se, že Faze mají ještě co trénovat. Enigma poměrně jistě zvládli Seaside Hardpoint 250-198 a Hacienda SnD šla 6-2 také pro ně. Vypadalo to na debakl pro FC. Ti se nevzdali a zabojovali na Gridlock Control. Mapu získali 3-2. Enigma 6 zasadili rozhodující úder na Gridlock Hardpoint 250-169.

Jako outsideři skupiny zatím působí Team Divine, kteří po prohře s Team Sween podlehli také 3:1 Project 18.

 

 

Pojďme na skupinu B. Start to byl povedený. Lightning Pandas se poprali o první body s Heretics. Jeden z trháků prvního dne pro sebe urvali Heretici, ale snadné to nebylo. První mapa Gridlock Hardpoint šla sice na jejich stranu 250-194, ale Bleskovým Pandám se povedlo vyrovnat na Payload Hardpoint, kde zvítězili 6-2. Za stavu 1:1 na mapy se šlo na Seadside Control, kde to nemohlo být těsnější. Nakonec to šťastně skončilo pro Heretics 3-2. Čtvrtá mapa nebyla o nic jednoznačnější. Lighting Pandas se rvali o možnost páté mapy. A rvali se srdnatě. Nakonec to ale nestačilo a podlehli Heretics na Hacienda Hardpoint 250-244.

Tainted Minds ne a ne najít formu. Ve svém prvním zápase v kvalifikačních skupinách podlehli Fact Revolution 3:0 a budou muset spoustu věcí zlepšit, aby měli šanci na postup.

To Heretics pokračovali ve spanilé jízdě skupinou. S týmem Vodafone Giants udělali krátký proces. Frequency Hardpoint šel pro ně 250-111, stejně tak Hacienda SnD 6-2 a Frequency Control byla jen formalitka, kterou dokonali 3-0.

Skupina B je opravdu našlapaná, co se silných týmů týče. Kromě Lightning Pandas a Heretics, tu svádí boj o svoje místo v lize také G2 Esports nebo třeba Team Envy. G2 Esports si nejprve poradili s Tainted Minds 3:1 na mapy a poté šlo do tuhého.

Nejsledovanějším zápasem B poolu byl jednoznačně ten mezi G2 a Envy. Perfektní souboj odstartoval na Hacienda Hardpoint, kde tahali za kratší konec G2 a podlehli Envy 250-168. Skóre, ale bylo rychle vyrovnáno po perfektní jízdě G2 na Arsenal SnD, kde si vyrovnání zajistili poměrem 6-1. Gridlock Control a skóre 3-0 znamenalo vedení Envy 2:1 na mapy. Mapu Arsenal mají G2 asi nejraději a opět vyrovnali skóre po Arsenal Hardpoint 250-161. Jako by jim ale při páté hře došel dech. Gridlock SnD absolutně a totálně ovládli Envy 6-0 a připsali si tak vítězství 3:2.

Posledním zápasem dne skupiny B se odehrál mezi Fact Revolution a Vodafone Giants. Fact Revolution neponechali nic náhodě a brali zápase poměrem 3:0.

 

 

Ve skupině C je jasný favorit. Tým 100 Thieves patří mezi papírově nejsilnější celky vůbec. Tým složený Kennyho, Enabled, fera, Slashera a Octanea, ale zatím zůstává za očekáváním. A potvrdilo se to i zde. První zápas proti Midnight Esports jim vůbec nevyšel. Mapa číslo jedna, Seaside Hardpoint, šla těsně na stranu Midnight 250-240. Na Hacienda SnD to už byl ale krátký proces. Skóre 6-1 znamenalo, že Midnight jsou ve vedení 2:0 a v tento moment asi nikdo nevěřil, že se 100T podaří reverse-sweep. A to se opravdu nestalo. Arsenal Control získali také Midnight a získali cenný skalp po vítězství 3:0.

V dalším zápase Overtime Esports vyškolili Team Space 3:0. Ti poté potrápili 100 Thieves ve vyrovnaném duelu. Frequency Hardpoint získali právě Space 250-193 a vypadalo to, že trápení 100T bude pokračovat. Ti se zvedli na mapě druhé Arsenal SnD, kde duel vyrovnali po těsné výhře 6-5. Zloději se dostali do vedení 2:1 po výrazném vítězství 3-0 na Seaside Control. Space ale chtěli tento duel pro sebe a vyrovnali na 2:2 po tom, co si připsali Hardpoint na Haciendě 250- 172. Rozhodující game-five byl nervy drásající trhák, který po skvělém výkonu Slashera šel na stranu právě 100 Thieves, kteří si mohli aspoň lehce oddechnout. Nicméně jejich výkon stále nebyl takový, jaký by se od celku takového kalibru očekával.

Mezitím Pittsburgh Knights porazili Mazer Gaming poměrem 3:0 na mapách Frequency Hardpoint 250-185, Gridlock SnD 6-4 a Frequency Control 3-0.

Midnight Gaming si šli za svým. Další z velice vyrovnaných zápasů sehráli proti Excelerate Gaming. Ve vedení 2:0 v sérii byli právě Excelerate Gaming po mapách Seaside Hardpoint 250-142 a Frequency SnD 6-4. Midnight Gaming ale zaveleli k obratu. Seaside Control šel na jejich stranu 3-1 a vyrovnat na 2:2 se jim podařilo na Arsenal Hardpoint. Reverse Sweep pak dokonali na Arsenal SnD poměrem 6-3.

Poslední zápas skupiny sehráli Excelrate Gaming proti Overtime Esports a znovu se bylo na co dívat. Tento vyrovnaný duel získali Excelerate poměrem 3:2.

 

 

A co skupina D? Tam bojují silné celky jako Red Reserve, od kterých se také čeká mnoho a předpoklady zatím nebyly potvrzeny. Spolu s nimi jsou také ve skupině například Evil Geniusses.

Hrdiny skupiny D jsou ale Mindfreak, kteří si hned v prvním zápase vyšlápli právě na EG. Velice rychle se dostali do vedení 2:0 po úspěchu na Seaside Hardpoint 250-240 a Arsenal SnD 6-1. Evil Geniusses se ale nehodlali vzdát. Arsenal Control získali 3-1 a vyrovnat se jim povedlo na Frequency Hardpoint, kde Mindfreak uštědřili lekci 250-53. Reverse-sweep se jim ale nepovedlo dokonat a Mindfreak si zajistili vítězství v sérii na Gridlock SnD 6-3.

První den kvalifikací byl opravdu bohatý na vyrovnané zápasy. Důkazem je toho také zápas mezi UYU a The Imperial, kde poměrem 3:2 mělo navrch „Impérium“.

Mindfreak potvrdili formu a 3:1 si poradili s Nation of Power. The Imperial nedokonal další těsné vítězství a podlehli Movistar Raiders 3:2.

Red Reserve se dostali ke slovu až na konci hracího dne, kdy svedli boj s UYU. Kdo čekal, že se Red Reserve konečně zvednou a předvedou hru, kterou od nich všichni čekají, tak se mýlil. UYU získali první mapu Arsenal Hardpoint 250-167 a rychle se ujali vedení 2:0 po těsném zisku Frequency SnD 6-5. Red Reserve dokázali odvrátit konec a připsat si mapu Gridlock Control 3-1, ale to od nich bylo vše. Jejich porážku dokonali UYU na Frequency Hardpoint. A ačkoliv to bylo opravdu těsné, 250-247, Red Reserve si odnáší první prohru v kvalifikaci.

Zahajovácí den uzavřeli Movistar Raiders proti Nation of Power. A uzavření to bylo ve velkém stylu. Movistar Raider zvládli vypjatou koncovku a připsali vítězství 3:2.

 

 

Kvalifikace pokračuje dnes na www.twitch.tv/callofduty

 

 Petr Utíkal

Zdroje: https://www.majorleaguegaming.com, dotesports.com, dexerto.com (results)

Twitter : @CODWorldLeague, @100Thieves (foto)

Petr Utíkal

Článek napsal Petr Utíkal

Streamer s láskou k esportu, vášnivý tenista a snažící se student.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor