in

Shrnutí prvního týdne CWL Pro League

První týden nové sezóny CWL Pro League je za námi a přinesl četná překvapení.

Nedávno jsme vám přinesli shrnutí prvního hracího dne.

Teď se podíváme, jak pokračoval první hrací týden divize A.

Organizaci Gen.G se při premiéře v nejprestižnější Call of Duty lize světa podařilo překvapit favority z Red Reserve, kteří již měli na svém kontě vítězství nad Reciprocity Gaming. Zápas odstartoval na Hacienda Hardpoint, kde se Red Reserve dostali do vedení 1:0 po vítězství 260-167. Gen.G ale zaveleli k obratu a Payload SnD šlo na jejich stranu 6-2. Gridlock Control potom GG získali velice těsně 3-2 a svoje vítězství ztvrdili na Seaside Hardpoint 250-140.

 

Midnight Esports opět dokázali, že je s nimi třeba počítat. Jejich vítězství nad legendami OpTic Gaming z prvního dne nebylo překvapení a s Evil Geniusses udělali krátký proces. Frequency Hadpoint získali na svoji stranu 250-222. SnD taktéž na mapě Frequency vyhráli 6-2 a vítězství 3:0 si zajistili na Arsenal Control 3-0.

 

 

OpTic Gaming potřebovali za každou cenu vyhrát. Ne kvůli udržení se v lize, ale kvůli jejich sebevědomí, které je pro jejich hru neskutečně důležité. První den se nechali zaskočit Midnight, což se dalo připisovat záskoku hráče ZooMaa místo Dashyho. Jako další je čekali UYU. Vypadalo to, že OG jsou zpět. Arsenal Hardpoint získali 250-212. Search and Destroy na mapě Payload šel těsně pro ně 6-5. UYU začali poamlu vystrukovat růžky. UYU se vzpamatovali z nepříznivého stavu 0:2 na mapy a na třetí mapě Gridlock Control zvítězili 3-1. Vyrovnat se jim povedlo také na Gridlocku, tentokrát v módu Hardpoint, který s připsali poměrem 250-208. OpTic se ale kousli a nedovolili UYU reverse-sweep. Zapnuli vyší rychlostní stupeň a na rozhodujícím SnD smetli UYU 6-0. OpTic Gaming si tak připsali vítězství 3:2.

 

 

V dalším zápase Luminosity vyzvali v jejich premiérovém zápase nové sezóny Reciprocity Gaming. Reciprocity začali lépe. Hacienda Hardpoint získali 250-236. Do vedení 2:0 se RG dostali po úspěšném SnD na Gridlocku 6-3. Luminosity se podařilo otočit Grilock Control a snížili stav série na 1:2 po vítězství 3-2. Arsenal Hardpoint byla bitva, kterou nakonec zvládli lépe právě LG a vyrovnali tak po skóre 250-242 na 2:2. Rozhodovalo se na Hacienda Search and Destroy. Ten zvládli lépe Reciprocity a poměrem 6-4 a zvládli tak vypjatý zápas, proti jednomu z papírově nejlepších celků.

 

Další hrací den odstartoval duel mezi Reciprocity Gaming a Gen.G. GG ukázali v prvním zápase proti Red Reserve že je s nimi potřeba počítat a Reciprocity tak museli ukázat svoji A-game aby tento zápas zvládli. Seaside Hardpoint šel na stranu Reciprocity 250-147. Gridlock SnD zase získali Gen.G a to poměrem 6-4. Do vedení 2:1 šli také Gen.G, když zvládli Arsenal Control těsně 3-2. Reciprocity už nezvládli duel otočit a podlehli tak Gen.G 3:1 po nezvládnutém Hardpoint na Arsenalu 250-240.

 

Luminosity nastupovali na druhého zápasu prvního týdne proti UYU. Celek od kterého se očekávalo před začátkem sezóny asi nejvíce, se a ne a ne chytnout a trápení pokračovalo i zde. Seaside Hardpoint zvládli lépe UYU 250-147. LG se z prohrané první mapy rychle oklepali a Hacienda SnD zvládli 6-4. Pak ale začali opět úřadovat UYU a Gridlock Control si připsali 3-0. Čtvrtou mapu dokázali proměnit ve vítězství se skóre 250-229 na Gridlock Hardpoint. Luminosity tak utrpěli druhou porážku a budou muset změnit spoustu aspektů svojí hry, aby ve špičkové konkurenci obstáli.

 

 

Midnight Esports se zatím ukazují jako největší překvapení. Dalším testem pro ně byl tým Red Reserve. Jednička evropského CoD. Midnight ale nechtěli nic ponechat náhodě. První mapu na Gridlock Hardpoint zvládli lépe 250-234 a dostali se tak do vedení 1:0. Red Reserve ale nezůstávali pozadu a Payoad SnD vyšel lépe pro ně 6-2. RR se dokonce dostali do vedení po úspěšném Arsenal Control, kde si zvládli těsnou koncovku 3-2. Midnight se ale nevzdali. Na Hacienda Hardpoint Red Reserve doslova přejeli a srovnali po výsledku 250-130 na 2:2. Rohodovalo se tedy na SnD opět na Haciendě. Pátou hru zvládli těsně lépe Midnight Gaming a připsali si vítěsztví 3:2. Stále tak zůstávaji stoprocentní a sám jsem zvědavý, kdo je dokáže zastavit. Nejcennější skalpy už totiž mají a na jejich sebevědomí je to znát.

 

 

OpTic Gaming potvrdili roli favorita v jejich dalším zápase proti Evil Geniuses. Hardpoint na mapě Gridlock zvládli 250-212. Na Arsenal SnD to byl krátký proces. 6-1 pro OpTic. EG na Gridlock Control bojovali co to šlo, ale nakonec šla mapa pro OG 3-2. OpTic Gaming se tak dostávají do formy a toto vítězství jim pomůže v cestě za dalšími lepšími výsledky.

 

Poslední hrací den odstartoval duel mezi Midnight Esports a UYU. Ani UYU se nepodařilo zaskočit rozjetý vlak Midnight a ti si tak připsali snadné vítězství. Nejprve dominovali na Frequency Hardpoint 250-185. SnD na Gridlocku získali 6-2 a vítězství zvtrdili na Arsenal Control 3-0.

 

Reciprocity Gaming nastoupili proti vítězům prvího Majoru OpTic Gaming a rozhodně nebyli v roli favorita. OG dokázali první mapu Frequency Hardpoint vyhrát poměrem 250-232. Reciprocity ale srovnali a Frequency SnD tak šel na jejich stranu 6-4. Na Frequency Control se OpTic Gaming dostali do vedení 2:1 po výhře 3-1. Výhru pak dokonali na Hacienda Hardpoint 250-88, kde už Reciprocity nedokázali držet tempo.

 

Nejzajímavějším zápasem posledního hracího dne, byl určitě zápas mezi Red Reserve a Luminosity Gaming. Red Reserve začali lépe a Hardpoint na Haciendě zvládli 250-150. Search and Destroy na stejné mapě dopadl lépe také pro Red Reserve a ujali se tak vedení 2:0 po výsledku 6-1. Luminosity sice zvládli Gridlock Control 3-0, ale to od nich bylo vše. Na čtvrté mapě znovu dominovali Red Reserve, když předvedli fantastický comeback a po vítězství 250-236 na Seaside Hardpoint zaznamenali vítězství 3:1 v sérii. Pro Luminosity jsou to těžké časy. Zápasové skóre 0:3 pro ně znamená, že všechny zápasy druhého týdne pro ně budou nesmírně důležité.

 

 

První týden uzavřel duel mezi Gen.G a Evil Geniuses. Seaside Hardpoint zvládli lépe EG, když dokázali Gen.G porazit 250-203. Gen.G se pak dokázali vrátit ke svojí hře a druhou mapu SnD Gridlock zvládli lépe oni, 6-3. Seaside Control byl zlomovým momentem pro EG. Nezvládli vypjatou koncovku třetí mapy a skóre 2-3 z jejich pohledu znamenalo, že se Gen.G dostali do vedení 2:1. Na čtvrté mapě už bylo vidět, že se Gen.G chytli a EG jsou zlomení. Jednoznačné skóre 250-75, tak znamenalo vítězství Gen.G.

 

To by byl první týden CWL Pro League. Příští týden startuje týden druhý, který bude pro některé týmy rozhodující a ukáže nám, co můžme očekávat od finálových týdnů.

 

Zdroje:
twitter.com/CODWorldLeague (foto)
callofduty.com (foto)
dotesports.com (foto, výsledky)

 Petr Utíkal

Petr Utíkal

Článek napsal Petr Utíkal

Streamer s láskou k esportu, vášnivý tenista a snažící se student.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor