Zdroj: HLTV.org
in

Skupiny ECS Season 7 Finals byly plné překvapení

V Londýně se rozehrála skupinová fáze finále sedmé sezóny ECS a nabídla spousty překvapivých výsledků.

Pokud jste četli naše predikce o tom, jak by měly skupiny ECS Finals dopadnout, zřejmě jste se po zhlédnutí některých dnešních zápasů chytli za hlavu, co že to za analytika článek vypracoval. Kritika by mohla být na místě, pokud bychom ovšem nebrali v potaz to, jak překvapivou a zapeklitou hrou může CS:GO být. Pojďme se ale podrobně podívat jak dnešní Bo1 dopadly.

Turnaj odstartoval duelem mezi Astralis a týmem FURIA. Brazilští hráči šli jednoznačně po mapě Nuke, což by se mohlo zdát jako překvapení, protože Nuke je u Astralis mapou číslo jedna. Když se ale podíváme na dřívější výsledky týmu FURIA zjistíme, že i u nich je Nuke jasnou volbou. FURIA okamžitě získali první tři kola, která ale byla následována čtyřmi koly Astralis a zdálo se, že vše je ve starých kolejích. Brazilci ale na svojí teroristické straně bojovali a nakonec první polovinu i vyhráli 8:7. Mít osm kol za T-stranu je samo o sobě na Nuku menší vítězství, ale favorit byl stále jasný a Astralis chtěli průběh zápasu otočit. Druhá polovina probíhala podle dánských not až do stavu 14:9, kdy se jakoby Astralis spokojili s náskokem a mysleli si, že se zápas dohraje sám. To se jim vymstilo a Brazilci z FURIE skvěle vyfragovali závěr zápasu. Postarali se tak o první a asi největší zklamání, když 16:14 porazili dánské hvězdy.

Druhý zápas skupiny A sehráli NRG a Ninjas in Pyjamas. V rozboru turnaje jsem mluvil o klesající formě NiP, a to se potvrdilo i dnešním zápase i přesto, že se hrálo na jejich oblíbené mapě Train. Švédové začali na CT-straně a vše vypadalo pod kontrolou. 10:5 bylo konečné skóre první poloviny ve prospěch defenzívy a NRG nevypadali v kondici zápas otočit. To, co ale Američané předvedli v polovině druhé byl doslova masakr. NRG dovolili soupeřům pouhé jedno kolo a jedenáct kol v jejich prospěch znamenalo konečný výsledek 16:11 znamenal jejich vítězství.

Týmy Astralis a NiP se tedy setkají v eliminačním zápase.

Zdroj : HLTV.org

Nyní se pojďme podívat na skupinu B. Zde odstartovali svojí cestu turnajem Vitality a CompLexity. Vitality mají zasebou super jarní sezónu, a proto byli v zápase proti nerozehraným compLexity jasným favoritem. Dust 2 byl od začátku pod francouzskou taktovkou, a to potvrzovalo také skóre, které poměrem 10:5 znamenalo vedení právě Vitality. Na jejich ofenzivní straně to probíhalo podobně a Francouzi tak dodali potřebný počet šesti kol a bylo rozhodnuto. Podle očekávání compLexity podali průměrný výkon, se kterým momentálně nemohou držet krok s týmy jako jsou Vitality. Konečné skóre 16:9.

Otevírací skupinové zápasy uzavírali MIBR proti North. Druhý nejlepší dánský tým vyzval ten nejlepší brazilský. Bojištěm byla mapa Inferno, na které MIBR dlouhodobě předvádí skvělé výkony, nicméně jim chybí zápasová praxe z poslední doby, protože si jako Astralis vzali kratší prázdniny od kompetitivních turnajů. A ze začátku se pauza vyplácela. Rychlé vedení 12:3 pro Brazilce znamenalo skvělý start po jejich CT-straně. Vedení zvýšili na začátku poloviny druhé až na 14:3 a vše se zdálo být rozhodnuto. North se ale nevzdali a deseti koly v řadě rozhodili hru MIBR do základů. Made in Brasil dokonce měli map-point, ale ten také Dánové odvrátili a šlo se do prodloužení. Nejvyrovnanější zápas skupin dospěl až do prodloužení třetího, ve kterém o osudu zápasu rozhodl slabší nákup MIBR, kteří už nebyli schopni teroristickému náporu North odolat a podlehli jim tak 23:25.

Na programu jsou dále zápasy vítězných týmů FURIA proti NRG a North proti Vitality.

Petr Utíkal

Článek napsal Petr Utíkal

Streamer s láskou k esportu, vášnivý tenista a snažící se student.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor