in

Splyce bez problémů postupují, OpTic balí kufry

CWL Fort Worth je ve svojí finální fázi a druhý hrací den, tentokrát už hraný systémem pavouků, nabídl velká překvapení.

Podíváme se na druhý hrací den chronologicky, to znamená, že rozebreme nejprve první kolo Loser´s Bracketu. V něm odstartovaly sobotní zápasy Midnight Esports a UYU. Od Midnight se očekávalo, že konečně naváží na skvělé výkony, které předváděli v divizní části CWL Pro League. Ukázalo se ale, že ve Fort Worth se jim opravdu nedaří a UYU s nimi udělali krátký proces. První mapa Arsenal Hardpoint skončila 250-232, Hacienda SnD 6-2 a Seaside Control byl jednoznačnou záležitostí 3-0. Midnight Esports jsou tedy eliminováni a UYU čekají na soupeře.

Ostře sledovaní OpTic Gaming nastoupili v zápase následujícím proti Evil Geniuses. OG se absolutně nepovedla základní část a pokud chtěli pomýšlet na titul, museli se prokousat pavoukem poražených. Od EG se naopak nečekalo vůbec nic a mohli tak v tomto duelu pouze překvapit. To se jim nepovedlo a OpTic hladce postoupili do druhého kola LB po mapách Hacienda Hardpoint 250-243, Frequency SnD 6-5 a Gridlock Control 3-0. I když EG bojovali co mohli a první dvě mapy byly opravdu těsné, nevyhli se eliminaci.

Dalším, kdo zazářil v CWL Pro League a ve Fort Worth se trápil byli Heretics ze Španělska. Ti se utkali v souboji o setrvání v turnaji s Excelerate Gaming. Měla to být jasná záležitost pro Heretics, nicméně kompetitivní CoD opět ukázalo, že není radno někoho favorizovat. Hardpoint na Arsenalu zvládli lépe Heretics 250-139 a i následující SnD na Haciendě šlo poměrem 6-3 pro ně. Excelerate, ale zaveleli k obratu a Gridlock Control zvládli hladce 3-0. Čtvrtou mapou byl Hardpoint na Frequency, kde sis Execelerate vybojovali vyrovnání na 2:2 po výsledku 250-220. Na páté mapě ale opět dominovali favorité ze Španělska a výhra 6-2 na Arsenal SnD znamenala, že Excelerate jedou domů.

Poslední zápas prvního kola LB byl opravdu něco. 100 Thieves pro EUnited. Dva celky, kteří na začátku sezóny patřily mezi jasné favority celé ligy, ale dosavadní průběh Pro League ukázal, že papírové předpoklady k úspěchu nestačí. Souboj titánů odstartoval Hardpoint na mapě Arsenal, který hladce ovládli 100 Thieves 250-168. Search and Destroy na Arsenalu byl opravdová bitva, která ale na konci vyzněla lépe opět pro 100 Thieves (6-5), kteří se dostali do vedení 2:0. EUnited, tak měli před sebou opravdu těžký comeback, pokud chtěli setrvat v soutěži. Začali dobře a Gridlock Control zvládli hladce 3-0. To od nich ale bylo vše a na Seaside Hardpoint podlehli 100T 194-250. EUnited tak odjíždějí zklamaní domů.

Turnaj pokračoval čtvrtfinálovými souboji Winner´s Bracket. Jako první proti sobě nastoupili týmy Enigma 6 aReciprocity. Oba dva celky rozhodně nepatří mezi favority a už to, že se oba dva dostaly do WB, byl pro ně úspěch. V tomto duelu byli o něco favorizovanější Reciprocity, kteří mají zasebou slušný úvod sezóny. První mapou byl Hardpoint na Frequency, kde zvítězili E6 250-226. I na Hacienda SnD bylo vše v režii E6, kteří se dostali do vedení 2:0 po skóre 6-2. Enigma 6 ztvrdili vítězství 3:0 po celkem jasné výhře na Seaside Control 3-1. Reciprocity tak padají do LB k UYU, zato Enigma 6 pokračují ve spanilé jízdě.

O tom, kdo se přidá v semifinále k E6 se rozhodovalo mezi Gen.G a Luminosity. Ve čtvrtfinále Winner´s Bracketu byste asi nenarazili na zajímavější duel. Gen.G těsně urvali první mapu na Frequency Hardpoint 250-246. Luminosity ale okamžitě odpověděli na Gridlock SnD poměrem 6-2. Dokonce se dostali do vedení po Controlu na Gridlocku, kdy zvítězili 3-1. Gen.G si vynutili pátou mapu po opět těsném Hardpointu, tentokrát na Haciendě 250-235. Rozhodující mapu Hacienda SnD si podmanili Luminosity a výsledek 6-1 znamenal, že Gen.G padají do LB k OpTic Gaming. Luminosity se o finále WB utkají s E6.

Splyce měli v dalším zápase poměrně velké problémy s překvapením skupinové fáze Denial Esports. Ti se rozhodli že favorita minimálně potrápí, a to se jim povedlo. První mapu zvládli hladce Splyce a Arsenal Hardpoint ovládli 250-112. Denial se povedlo vyrovnat na mapě následující, kdy Payload SnD získali poměrem 6-3. Splyce šli znovu do vedení po snadném Gridlock Control 3-0. Frequency Hardpoint patřil Denial Esports, když vyrovnali na 2:2 po výsledku 250-174. Rozhodující pátá mapa, Frequency SnD, byla dramatickou podívanou, kterou ale nakonec zvládli 6-4 favorité ze Splyce a černo-žlutí, tak slavili postup do semifinále. Denial spadli do LB k 100 Thieves.

Poslední čtvrtfinálový duel sehráli Red Reserve a Team Envy. Minulí světoví šampioni nebyli schopni najít na hru Red Reserve odpověď, a ti tak neměli problém postoupit do semifinále. Nejprve zvládli Hardpoint na Haciendě poměrem 250-202. Gridlock SnD už byla vyrovnanější podívaná, když o tom, kdo získá druhý bod rozhodovalo až jedenácté kolo. To šlo ale znovu na stranu RR a ti tak vedli 2:0. Gridlock Control byl znovu vyrovnaný, ale misky vah se překlopily na stranu Red Reserve, kteří díky skóre 3-2 uzavřeli sérii na 3:0 a postoupili tak dále.

Druhá kola Loser´s Bracketu odstartovala šlágr mezi Gen.G a OpTic Gaming. Osobně si trofnu říci, že Gen.G byli favoritem, ať už jde o dosavadní průběh turnaje, ale i průběh celé CWL Pro League. Bitva odstartovala na Gridlock Hardpoint, který zvládli poměrně snadno Gen.G 250-183. Jak už bývá zvykem, tak mapy Payload a konkrétně pak SnD zvládají OG nejlépe v lize, a to se potvrdilo i zde. Získali druhou mapu poměrem 6-4 a bylo srovnáno na 1:1. Seaside Control byl důležitý pro psychiku obou celků a tuto bitvu nervů zvládli lépe Gen.G, když v pátém kole rozhodli o svém vedení 2:1. Hacienda Hardpoint pak patřil snadno OG, když zvládli vyrovnat na 2:2 po skóre 250-173. Pátou mapou byl Arsenal SnD a bylo se na co dívat. Gen.G šli do lehkého trháku 4-2, ale OG se povedlo snížit. Poslední bod, ale patřil Gen.G, a ti tak po výsledku 6-4 eliminují vítěze CWL Las Vegas z turnaje.

Také duel mezi UYU a Team Reciprocity nabídl vyrovnanou podívanou. Duel o tom, kdo bude mít šanci ještě bojovat o místo v Grandfinále odstartoval na Arsenal Hardpoint, který zvládli lépe UYU 250-196. Reciprocity ale nenechali nic náhodě a totálně smetli UYU na druhé mapě Arsenal SnD 6-0. Vyrovnaný stav rozsekl Gridlock Control, který byl sám o sobě velice vyrovnaný, ale nakonec šel na stranu UYU 3-2. Seaside Hardpoint skončil poměrem 250-227 pro Reciprocity a zajistili si tak pátou mapu. Gridlock SnD byl jasnou záležitostí pro Reciprocity (6-3), a ti tak slaví postup do dalších fází. UYU jsou eliminováni.

100 Thieves udělali krátký proces s Denial Esports, které zřejmě zasáhla porážka z WB a nebyli se tak schopni psychicky zvednout a ještě zabojovat o svoje místo na turnaji. Vítězství 3:0 se odehrálo na mapách Arsenal Hardpoint 250-191, Payload SnD 6-3 a Arsenal Control 3-0. 100 Thieves, tak konečně předvedli dominantí výkon, který se od nich čekal po celý průběh turnaje. Denial Esports opouští turnaj zklamaní, ale zároveň s lepšími vyhlídkami na zbytek sezóny.

Druhá kola LB zakončil zápas mezi Team Envy a Heretics. Envy se zkrátka na Fort Worth nedaří a to se potvrdilo i zde. Heretics zvládli první mapu 250-183 a po Frequency Hardpoint tak vedli 1:0. Hacienda SnD byl zřejmě rozhodující mapou celé série, když o zisku druhého bodu rozhodovalo jedencáté kolo. To šlo na stranu Heretics a ti tak vedli již 2:0. Envy se povedlo snížit na Seaside Control (3:0). Ale to bylo vše. Hacienda Hardpoint šel jasně na stranu Heretics a ti tak slaví postup do další fáze po výhře 250-182.

Zlatý hřeb dne, konkrétně semifinálové duely WB, nenabídly vůbec nic překvapivého. Luminosity přejeli Enigma 6 3:0. Frequency Hardpoint zvládli LG 250-149. Payload SnD 6-1 byl taky jasnou záležitostí a Fequency Control 3-1 už byl poslední hřebíček do rakve E6, kteří padají do LB.

Druhé semifinále sehráli dvě organizace, které k sobě mají velice blízko. Splyce a Red Reserve bývaly obě dvě čistě evropské týmy. Splyce se rozhodli jít cestou mezinárodního rosteru, zato RR zůstali u Evropy. Splyce ukázali, že jejich síla není jenom na papíře a tuto sérii zvládli hladce 3:0. Nejprve se dostali do vedení na Arsenal Hardpoint 250-218. Frequency SnD byl jasnou záležitostí 6-2. Gridlock Control už byla jenom formalitka, kterou Splyce zvládli 3-1. Red Reserve tak padají do LB. Splyce si zahrají o Grandfinále s Luminosity.

Den uzavřely zápasy třetího kola LB. Duel mezi 100 Thieves a Heretics sliboval napínavou podívanou, nicméně 100 Thieves se při průchodu LB slušně rozjeli a smetli Španěly 3-0 po výsledcích Arsenal Hardpoint 250-121, dále Frequency SnD 6-4 a nakonec Frequency Control 3-0. Heretics tak jedou domů a 100T se můžou těšit na zápas proti Enigma 6.

Poslední zápas dne sehráli Gen.G a Team Reciprocity. Gen.G byli jasní favorité a tak se předpokládalo, že hladce postoupí do dalšího kola. Opak byl ale pravdou. Reciprocity bojovali a nakonec se jim to i vyplatilo. První mapa šla na stranu Gen.G, když získali Seaside Hardpoint 250-163. Reciprocity vyrovnali na Payload SnD 6-4. Dokonce šli i do vedení 2:1 po nervydrásajícím Gridlock Control, který získali 3-2. Gen.G si vynutili pátou mapu, když na čtvrté mapě Gridlock Hardpoint zvládli vypjatou situaci a zvítězili 250-194. Rozhodnutí přišlo tedy až na mapě páté. Frequency SnD nabídlo nejnapínavější rozuzlení, když o postupujícím rozhodovalo až kolo číslo jedenáct. To zvládli lépe Team Reciprocity a senzačně tak vyřazují Gen.G, kteří balí kufry. Team Reciprocity se utká s Red Reserve.

To bylo shrnutí druhého dne CWL Fort Worth. Zápasy pokračují už dnes na twitch.tv/callofduty.

Zdroje:
esportspedia.com (výsledky)
twitter.com/CODWorldLeague (foto)
dotesports.com (foto)
twitter.com/GenG (foto)

 Petr Utíkal

Petr Utíkal

Článek napsal Petr Utíkal

Streamer s láskou k esportu, vášnivý tenista a snažící se student.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor