in

Styko se vrací do sestavy mousesports

Slovenský hráč Martin “STYKO” Styk se po téměř čtyřech měsících vrací do základní sestavy mousesports.

Na konci června letošního roku se vedení mousesports rozhodlo, že bude slovenský reprezentant benchnut. Důvodem byly nestabilní výsledky týmu. Neúspěchy měl tehdy vyřešit Snax, který přišel z rozpadajícího se rosteru Virtus.Pro. Styko, ale zůstal podepsán.

Na tři eventy (ESL One Cologne, ELEAGUE Premier, FACEIT Major) si vyzkoušel působení v týmu Cloud9, kde se zdálo, že se vrací do svojí původní formy. Tato spolupráce se severoamerickou společností skončila po výrazném neúspěchu na majoru v Londýně, kdy ani jedna ze stran neviděla světlou budoucnost v této spolupráci.

Bench Styka se setkal s kritikou fanoušků. Přece jenom je to talentovaný mladý hráč, který vždy plnil svoje povinnosti na mapách. Jestli za jeho dočasnou absenci v týmu mohly jeho nevyrovnané výsledky nebo něco jiného, těžko říct. Nemůžu se ale zbavit dojmu, že Styko vždy plnil pozici hráče, který získával informace (support) a to ho stavělo do složité pozice. Nikdo od něj nečekal, že bude heavyfrager.

Po příchodu Snaxe do týmu to s mousesports nevypadalo o nic lépe. Naopak. Týmu se vůbec nedařilo a na 3 turnajích z 6 vypadli již v základní části. I když se jim podařilo vyhrát ESL One New York 2018, jejich umístění na StarSeries i-League Season 6 (9.-11. místo) jenom potvrdilo, že Snax asi nebyla ta nejlepší volba pro mezinárodní roster. Na vině bude asi nejvíce Snaxova nedokonalá schopnost komunikovat v angličtině. A právě komunikace je v Counter-Striku nejdůležitější aspekt a pokud se celek skládá z různých národností, jejich angličtina musí být perfektní.

O změnách v týmu se mluvilo již po neúspěšné New Legend stagi na FACEIT Majoru. Každopádně ten, kdo to měl takříkajíc “schytat”, měl být Tomáš “Oskar” Šťastný.

V reakci na návrat Styka se mousesports odhlásili z EPICENTER 2018 aby se mohli lépe připravit na zbytek sezóny a vrátit se v plné formě.

 Petr Utíkal

Petr Utíkal

Článek napsal Petr Utíkal

Streamer s láskou k esportu, vášnivý tenista a snažící se student.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor