in

Team Brute vítězí po comebacku století na FORTUNA COOL Liga Finals

Jedinečný zápas mohli sledovat dívaci v kině Cinestar na pražském Andělu, kdy se v BO5 sérii utkaly týmy ROG.eXtatus a Team Brute.

Někdo by si mohl myslet, že BO5 série na lokální scéně nemá co dělat. Organizátorům se ale tento riskantní tah vyplatil a mohli jsme tak být svědky geniálního reverse-sweepu v podání Team Brute.

EXtatus odstartovali finálovou sérii na mapě Mirage, kde celkem bez problémů zvládli svoji CT-stranu 9:6 a bez větších problémů si dokráčeli pro první bod po skóre 16:11. Šlo se na pick soupeře Overpass. Tady to bylo ještě jednoznačnější a Team Brute jakoby nebyli schopni se vůbec chytnout a ukázat nám Counter-Strike, který předváděli v předchozích kolech. EXtatus tak vedli už 2:0, když Brute sebrali Overpass 16:7. Pak se ale začali dít věci. Brute se na Infernu probrali a první polovinu za teroristy zvládli 11:4. Červení sice korigovali skóre, ale získat titul na mapě číslo tři se jim nepovedlo. 16:8 pro Brute a šlo se na čtvrtou mapu.

Mapa Nuke je, co se taktické hlediska týká, jedna z nejnáročnějších. A nejprve ji lépe zvládali eXtatus. T-stranu zvládli 9:6 a pro spoustu lidí už bylo rozhodnuto. Brute se vrtáili do hry a deseti koly v řadě, kdy soupeři nedpovolili ve druhé polovině ani jedno kolo, srovanli na 2:2. Team Brute byli na koni a eXtatus poněkud zamlklí. Sám si nedovedu představit lepší rozhodující mapu než Train. Na ní od začátku dominovali borci z Brute a první teroristická polovina 10:5 mluví za vše. Po dalších jedenácti kolech a konečném skóre 16:10 bylo rozhodnuto. Team Brute si odnáší titul z pátých Finals FORTUNA COOL Ligy a to ještě v takovém stylu.

Petr Utíkal

Článek napsal Petr Utíkal

Streamer s láskou k esportu, vášnivý tenista a snažící se student.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor