Zdroje: Riot Games
in

Team Liquid postupuje do finále MSI

Team Liquid poráží úřadujícího favorita Invictus Gaming a postupují tak do velkého finále.

Dnes 17.5. se odehrálo první semifinále Mid Season Invitational, kde se proti sobě postavili úřadující mistři Invictus Gaming a americký celek Team Liquid.

Už od rozlosování semifinále, většina fanoušků a analytiků odhadovala, že vítězství půjde jednoznačně ve prospěch čínského celku Invictus Gaming. A to na základě toho, že prvotřídně úřadovali v základní části, kde skončili se skóre 9/1. Ovšem tomu tak nebylo.

Už od začátku bylo jasné, že v ban a pick fázi se Team Liquid soustředí na dva protější hráče. A to na picky toplanera Kanga „TheShye“ Dong-geuna a midlanera Songa „Rookieho“ Eui-jina.

Začátek první hry nevypadal vůbec dobře pro Team Liquid, jelikož Invictus Gaming získali first blood. Tudíž se očekával celkem rutinní styl hry od IG. Avšak po získání důležitých objectivů pro Team Liquid se začali dít věci. Celek byl daleko aktivnější než jeho protivník a hrál více týmově. Chvílemi se však zdálo, že Invictus Gaming hru otočí, a to na základě získaného Baron buffu a následně vyhraného teamfightu. Později té hry si došli znovu pro Baron buff, který jim však moc nepomohl. Poslední slovo měl stejně Team Liquid, který si došel pro buff Elder draka, přesunul se na spodní linku, propushoval se až do soupeřovi základny, vyhrál temfight a ukončil hru v čase 41:01.

Zdroj: Riot Games

Historie se opakovala a začátek druhé hry byl velmi totožný s tím z první hry. Celou hru řídil jednoznačně celek Invictus Gaming. Ovšem přišlo menší zaváhání, kde IG dovolili týmu Liquid ukořistit Baron buff, se kterým se mu povedlo vyhrát teamfight, propushovat se až do základny a ukořistit tak další úspěšnou hru ve svůj prospěch. Na tomto vítězství má velký podíl support TL CoreJJ.

Když započala třetí hra většina příznivců si už myslela, že jsou Invictus Gaming odepsaní. Ovšem tomu tak nebylo. Od celku IG bylo vidět ohromné zapálení a chuť vyhrát. Klíčem byla jednoznačně hra vedená okolo IG bot linky, kam zavítal velmi často i jejich jungler Ning. Velký obdiv má také midlaner týmu Invictus Gaming, který se svou LeBlanc rozdal soupeřícímu týmu nemalé poškození. Díky často vyhrávaným teamfightům zajistil IG gold lead a také vítězství.

Zdroj: Riot Games

Ve čtvrté hře přišlo velké překvapení od Liquid. A to v podobě vybraných šampionů. Mohli jsme vidět Lux v podání Jensena, midlanera TL a Skarnera v rukách junglera Xmitieho. Od začátku samotné hry byli jungler a support týmu Liquid daleko aktivnější. Díky tomu získal celek určitou výhodu, ze které převážně těžili americký střelec Doublelift a dánský midař Jensen. Ke konci měli TL pod kontrolou celou mapu, tudíž bez nejmenšího odporu od celku Invictus Gaming sebrali potřebné objectivy. Následně se TL povedlo vyhrát poslední teamfight u IG základny a došli si tak pro třetí vítěznou hru.

Team Liquid tak poráží v semifinále čínský celek Invictus Gaming a posouvá se do samotného finále.

Tomáš Kratochvíl

Článek napsal Tomáš Kratochvíl

Skateboardista, student letectví a redaktor EsportsMagazin.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor