in

„The Green Wall“ jsou zpět!

OpTic Gaming vítězí na prvním CWL majoru sezóny.

 

OpTic Gaming neměli na CWL Las Vegas konkurenci. Celý turnaj byla jejich hra o level výš než hra ostatních a na výsledcích to bylo znát.

 

Základní část zvládli bez ztráty jediného zápasu a jak bylo zvykem i v předešlých sezónách, jejich převaha se ukázala především na respawn mapách Hardpoint. Ve Winners Bracket poslali hned v prvním kole do Losers Bracket Luminosity, od kterých se očekávalo, že budou s OpTic držet krok. Ve druhém kole narazili na další z favorizovaných celků eUnited, kteří sice dokázali vzít „Zelené zdi“ mapu, ale to bylo vše. Jediný, kdo dokázal s nejpopulárnějším celkem CWL držet krok, byl nově sestavený roster Splyce. Ten si to ve finále Winners Bracket rozdal s OpTic Gaming ve vyrovaném duelu, který nakonec prohráli 2:3. OpTic tak čekali v Grandfinále na vítěze Losers Bracket.

 

Finále poražených ovládli eUnited po tom, co dokázali vyřadit Luminosity a čekal je zápas s poraženými z vítězů Splyce. Splyce promarnili náskok 2:0, dali eUnited šanci na reverse sweep a nakonec opravdu podlehli 2:3. To znamenalo, že se v Grandfinále utkají eUnited proti OpTic Gaming.

 

 

CWL se hraje systémem, že pokud zvládne tým, který se dostal z Losers Bracket do Grandfinále, porazit vítěze WB, resetuje se finále a pokud chce titul pro sebe, musí ho porazit ještě jednou. Pokud vítěz WB porazí tým z LB je konec. OpTic Gaming šli tou snadnější cestou. Předvedli neskutečný comeback na Hardpoint Hacienda, kde prohrávali 246 : 217. Dokázali skóre otočit a vedli v sérii 1:0. To s eUnited otřáslo a i další mapa, SnD, šla na stranu OpTic 6:3. Control ovládli zeleno-černí bez problémů a porazili tak eUnited 3:0.

 

 

Po nezdařené loňské sezóně o sobě legedarní OpTic Gaming dávají opět slyšet. MVP bral nováček rosteru Dashy. Skvělý výkon ale předvedla také mladá krev TJHaly a samozřejmě dnes už superhvězdy Scump, Karma a Crimsix.

 

Týmy, které se umístily na prvních čtyřech místech, se automaticky kvalifikují do CWL Pro League. To znamená, že OpTic Gaming, eUnited, Splyce a Luminosity mají svůj spot jistý.

 

První major sezóny ukázal, že nelze nikoho favorizovat. Red Reserve nebo Luminosity nepředvedli nic speciálního a od nich byla očekávání veliká. Naopak Str8 Rippin, Lightning Pandas a Team Sween ukázali, že je s nimi potřeba počítat. Pravdou ale zůstává, že OpTic jsou o krok vepředu a bude zajímavé sledovat, jak se jim povede na dalších turnajích a vůbec v celé CWL Pro League.

 

 Petr Utíkal

Zdroj : https://www.majorleaguegaming.com,

Twitter : @CODWorldLeague

Petr Utíkal

Článek napsal Petr Utíkal

Streamer s láskou k esportu, vášnivý tenista a snažící se student.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor