in

The International 9 zavítá do Shanghaie

The International 8 je již minulostí, avšak ještě před jeho ukončením bylo zveřejněno město, kde se odehraje příští, v pořadí 9 The International. Místem, kam se nejlepší hráči světa příští rok podívají se tedy stala právě čínská Shangai. Toto oznámení vypustilo Valve do světa naprosto nečekaně, protože organizátoři této velkolepé akce byly vždy velmi tajemní okolo odhalení umístnění dalšího turnaje, ale letos se to stalo již v průběhu probíhajícího ročníku.

Čína je samozřejmě jedním z míst na světě, ze kterého pochází velká část nejlepších hráčů a týmů světa za posledních 10 let. Navíc se ze Shangaie v posledních dvou letech stala jednou z největších středisek eSportu v celé Číně.
Včetně inauguračního International na výstavě Gamescom expo z roku 2011 se posledních šest ročníků uskutečnilo právě na domácí půdě Valve, v Seattlu.

Desátého února 2017 začalo Valve otevřeně diskutovat o možnosti přemístnění The International po celém světě. Současně však Valve vysloveně citovalo navrhovaný zákaz umístnění v sedmi muslimských většinových zemí. The International je ale známý také z pohledu týkajících se víz pro hráče, zejména pokud jde o týmy z jihovýchodní Asie.

Zdroje: dotesports.com,

 Radim Minář

Článek napsal Radim Minář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor