in

The New Challengers Stage je za námi

Známe už komletní seznam týmů, které se budou prát v The New Legends Stage.

Bez jediné porážky a bez problémů postoupily týmy NRG a Renegades.

Pojďme se podívat na další postupující týmy a týmy, které balily kufry.

První zápas mezi celky, které měly dvě výhry a jednu porážku sehráli zatím skvěle hrající hráči AVANGAR a čínští TYLOO. Kazaši si podle očekávání vybrali mapu Cache, na které se jim už delší dobu daří. Jedná se většinou o mapu vyhovující spíše teroristům a na té taky AVANGAR začali. Teroristická strana ale nevyšla podle jejich představ. První polovinu sice vyhráli 8:7, nicméně toto skóre hladce hrálo do karet TYLOO. Ti se dostali do vedení 11:8 po vyhraných první čtyřech kolech. AVANGAR se ale dokázali psychicky zvednout na své mapě a otočili skóre. Po výhře 16:12 se tak dostali do vedení 1:0 v sérii.

Druhá mapa Inferno měla být mapou, kde se budou TYLOO cítit jako doma. Začátek jim ale nevyšel a první polovinu pro sebe poměrně hladce získali Kazaši 10:5.  Druhá polovina vypadala pro čínské hráče ještě hůře. AVANGAR se totiž dostali až k deseti matchpointům. TYLOO se sanžili co mohli a dokonce se jim povedlo vyhrát devět kol v řadě a dostat se na skóre 14:15. AVANGAR ale poslední kolo doklepli a vítězstvím 2:0 se dostali do New Legend Stage. TYLOO tak museli bojovat dál.

 

 

V dalším zápase o post v NLS bojovali francouzští Vitality proti ViCi. Vitality zatím měli na turnaji vzestupnou tendenci výsledků, naopak ViCi předvedli super výkony, které ale pomalu upadávaly. ViCi zahráli na svém výběru mapy, tedy na mapě Inferno, ze začátku skvěle. Dostali se do vedení 4:0 a dokonce 9:3. Vitality se povedlo skóre aspoň hladce korigovat a výsledek první poloviny tak byl 10:5 ve prospěch teroristické strany ViCi. Čínský celek zahájil skvěle i polovinu druhou a skvělou defenzivou se dostal až do vedení 14:7. Vitality ale nedovolili, aby jim první mapa proklouzla tak snadno a osmi koly v řadě otočili skóre na 15:14. ViCi se povedlo vyrovnat a šlo se do prodloužení. Neskutečně vyrovnaný zápas rozhodli Vitality až za stavu 24:22, kdy se jim povedlo získat vítězné kolo a zasadit tak sebevědomí ViCi obrovskou ránu.

Vitality klasicky vybrali Nuke, na kterém se cítí jako doma. ViCi ale opět získali první čtyři kola. Náskok byl ale vzápětí smazán. Vitality se povedlo získat na teroristické straně sedm kol, což je poměrně slušné na to, že Nuke patří mezi mapy, které jsou snažší pro CT stranu. ViCi chvíli vedli 11:9, ale závěr si pohlídali Francouzi. Skóre 16:12 pro francouzskou stranu znamenalo, že se Vitality podívají do New Legends Stage.

 

 

Zápasy o postup pokračovaly duelem mezi finskými ENCE a ruskými Winstrike. Ruský celek šel do poměrně velkého rizika, když si jako svoji první mapu vybrali Dust 2, který se zatím na IEM Katowice hrál velmi zřídka. Tento risk jim ale podle očekávání nevyšel. První polovina šla hladce na finskou stranu 11:4. Winstrike pak sice korigovali skóre, ale na víc už neměli a ENCE tak šli do vedení 1:0 v sérii po výhře 16:11 na Dust 2.

ENCE se na jejich mapě Mirage také nedařilo. V první polovině dostali výprask 13:2 a takovýto náskok už se těžko dotahuje. Finové se o to ale pokusili a nebyli blízko ke comebacku. Nicméně získali pouze pět kol a Winstrike vyrovnali na 1:1.

Rozhodující mapou byla mapa Train, na které se očekávala dominance finského celku. Přece jenom na pozici snipera u nich hraje velezkušený allu, a ten se na mapách jako je Train cítí jako doma. ENCE zvládli svoji CT stranu skvěle. Na jejím konci vedli už 14:1. Dominance se tady v první polovině potvrdila. Winstrike se ale nechtěli jen tak vzdát a předvedli neskutečnou polovinu druhou. Bohužel na obrat to nestačilo a konečné skóre 16:13 z pohledu Finů znamenalo, že ENCE postupují. Allu tak měl hned dva důvody k oslavám. Kromě postupu do New Legends Stage mohl oslavit příchod svého potomka na svět. Narodila se mu dcera.

 

 

Na řadu přišly eliminační duely. Jako první souboj o setrvání v turnaji předvedli Ninjas in Pyjamas a Vega Squadron. NiP vybrali jako první místo klání Overpass. Vega si pohlídali svoji CT stranu 10:5. Totožné skóre se odehrálo v polovině druhé, kdy si zase proti-teroristickou stranu pohlídali Švédové. Na konci zápasu tedy svítil stav 15:15 a šlo se do prodloužení. V něm dominovali Vega Squadron a vyhráli tak na mapě soupeře 19:17.

Vega Squadron asi chtěli NiP překvapit výběrem Trainu. To se jim absolutně nepovedlo a Ninjové si připsali poměrně snadné vítěsztví na mapě druhé 16:6. Bylo tedy srovnáno na 1:1.

Zápas vrcholil na mapě Mirage. Vega zahájili na CT straně a první polovinu získali 9:6.  Měli tedy slušnou výchozí pozici do poloviny druhé. Tam se ale ukázalo, kdo má více zkušeností a kdo lépe zvládá takto vypjaté stavy. Ninjas in Pyjamas nepříznivé skóre otočili a poslali Vega Squadron domů.

 

 

Ve druhém eliminačním zápase se zrodilo obrovské překvapení. Soupeřili spolu G2 a fnatic. Švédové byli jasným favoritem i přes jejich nepříliš přesvědčivé výsledky z poslední doby. První mapou byla mapa Mirage, kterou si pro sebe vybrali G2. Nicméně fnatic se na této mapě zdáli být lépe připraveni na taktiky soupeře a po vyhrané polovině 11:4 nebyl problém stav upravit na jeho konečné hodnoty 16:8. Švédové tak vedli 1:0.

Fnatic si pro sebe vybrali Dust 2. Kdo očekával, že série teď skončí hladce 2:0 a G2 odejsou smutně balit, tak se pletl. Dust 2 sedl mnohém lépe francouzským hráčům a především legenda kennyS předváděl Counter-Strike z jiné planety. G2 vyrovnali po vítězství na mapě soupeře 16:8.

Rozhodovalo se tedy na mapě Overpass. Sám bych favorizoval Švédy, nicméně v poslední době se ukazuje, že do nich stačí lehce zatlačit a celá týmová taktika se hroutí jako domeček z karet. A to se potvrdilo i zde. G2 nakopnutí vítězstvím na mapě druhé spustili neskutečnou kanonádu a fnatic zkrátka nestihli najít odpověď. Francouzi úžasným způsobem přejeli legendární fnatic na rozhodující mapě 16:6 a poslali tak obhájce titutlu domů už v New Challengers Stage.

 

 

V další Bo3, ve které se mělo rozhodnout, kdo pojede domů a kdo si bude moci aspoň na pár hodin oddychnout byli Cloud9 a FURIA. Je super, že nám IEM Katovice nabídl tyto eliminační zápasy všechny na tři mapy. Nicméně v tomto zápase to nabylo úplně nových rozměrů. Cloud9 šli sebevědomě na mapu Mirage. Sebevědomí bylo ale rychle pryč. FURIA předvedla neskutečné výkony a Cloud9 výkon neskutečně špatný. Když tyto dvě věci sečtete vyjde vám skóre 16:1 ve prospěch brazilského týmu.

Role se na druhé mapě otočily. Inferno bylo výběrem Brazilců, ale na mapě to orpavdu nebylo vidět. 16:1 pro Cloud9. Takovéto výsledky na Majoru jsem ještě opravdu neviděl.

Kdo se tedy radoval na rozhodující mapě Cache? Dalších 16:1? Naštěstí ne. Konečně jsme mohli vidět vyrovnaný duel. První polovina šla pro teroristickou stranu FURIA 8:7. V polovině druhé už ovšem dominovaly zkušenosti na straně Cloud9. Těm se povedlo zvítězit 16:10 a proměnit tak tento bizarní zápas v letenku domů pro FURII. Bůh ví co to ale od C9 nebylo.

 

 

Rozhodující den IEM Katowice 2019 The New Challengers Stage nabídl velmi zajímavé a nervydrásající duely. Zadání bylo jasné. Kdo vyhraje postupuje, kdo prohraje, jede domů.

Jako první odstartovali Ninjas in Pyjamas proti ViCi. Ninjas in Pyjamas vybrali jako první mapu Train. Švédská strana teroristů dopadla skvěle. První polovinu vyhráli NiP 8:7. Těsný výsledek, ale vezememe-li v potaz, že se jedná o mapu, na které jsou favorizovaní CT, měli určitě při vstupu do poloviny druhé navrch. V té ViCi neuhráli ani kolo a NiP, tak vedli po skóre 16:7 1:0.

Druhá mapa Inferno nabídla zapeklitější děj. První polovina byla opět vyrovnaná s lepším výsledkem pro NiP 8:7. Svoji proti-teroristickou stranu ae zvládli lépe ViCi a druhou mapu si tak připsali poměrem 16:13. Bylo srovnáno.

Rozhodovalo se až na mapě Mirage. Tady byli jasní favorité švédští NiP a to se i potvrdilo. První polovinu zvládli 11:4 a v polovině druhé i přes všechny snahy ViCi přidali poslední čtyři kola (16:10) a radovali se tak z postupu do New Legends Stage.

 

 

Ve druhém zápase dne se utkali nabuzení G2 a postupně upadající TYLOO. Číňané šli s výběrem první mapy pro Mirage a to se jim vyplatilo. První polovinu sice prohráli na straně teroristů 10:5, ve druhé polovině ale povolili soupeřům pouze dvě kola a dostali se tak do vedení 1:0 po výhře 16:12.

Od začátku druhé mapy to ale byo vše v režii francouzských G2. Na Dust 2 nebylo co řešit a převaha G2 se podepsala na skóre. To se zastavilo na číslech 16:2 a bylo vyrovnáno.

CT strana na Cachi byla „one-team show“ G2, a ti mohli být spokojení s náskokem 13:2. TYLOO sice přidali pár kol, ale to od nich bylo v Katowicích vše. G2 tak otočili duel s nepříjemným čínským celkem a poměrně překvapivě tak postupují do New Legends Stage.

 

 

Poslední duel hlavní kvalifikace sehráli Cloud 9 a Winstrike Team. Kritici C9 byli po prvních dnech turnaje poměrně hodně slyšet a není se čemu divit. Sestavu mají skvělou a potenciál obrovský. Jen ho naplnit. Po tomto zápase se ale blýská na lepší časy. Winstrike šli do rizika a rozhodli, že na začátek se půjde na mapu Nuke. Tento risk jim nevyšel a  C9 se dostali do vedení 1:0 po výhře 16:7.

Na druhé mapě Overpass nás čekalo drama. Vyrovnaná první polovina vyzněla lépe pro Winstrike, kteří ji na své CT straně získali 8:7. Totožné skóre ale s opačným vítězem svítilo i na konci poloviny druhé a nás tak čekalo prodloužení. Je ovšem potřeba dodat, že Cloud9 vedli už 14:10 a dokonce 15:12. C9 ale zvládli prodloužení. Hlavně díky rushovi, který podržel svůj tým v pravou chvíli a zasluožil se tak výrazně o postup svého týmu. 19:16 je finální skóre mapy druhé, a to znamenalo, že Cloud9 postupují a Winstrike Polsko opouští.

 

Hlavní kvalifikace je tak za námi. Nabídla skvělé zápasy plné zvratů, ale i náhled do budoucnosti světového Counter-Striku. Myslím, že o některých týmech ještě uslyšíme.

 

Zdroje:
HLTV.org (foto)

Petr Utíkal

Petr Utíkal

Článek napsal Petr Utíkal

Streamer s láskou k esportu, vášnivý tenista a snažící se student.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor