Zdroje: David Lee, Riot Games
in

TheShy, superhvězda League of Legends

Kang „TheShy“ Seung-lok hraje atraktivní styl hry jak pro skalního, tak i pro příležitostného fanouška.

Na rušných ulicích Hanoje ve Vietnamu nečekejte žádné zpomalení. Motocykly jsou všude a vypadá to jak na závodě, ve kterém jde o život. Semaforů je jen pár a přejít přechod pro chodce na ulici je náročnejší, než-li hra Frogger.

Ve stejném městě najdeme i Kanga „TheShy“ Seung-loka, který odpočívá během pauzy League of Legends 2019 Mid-Season Invitational. V 19ti letech je považován za jednoho z nejlepších hráčů na světě a loni vyhrál mistroství světa s týmem Invictus Gaming. V Číně, kde se tým nachází, jsou hráči esportu považováni za celebrity, kteří se objevují na předních stránkách módních časopisů a mají neskutečnou základnu fanoušků na svých sociálních médiích. Majitel týmu, Wang Sicong, je synem jednoho z nejbohatších lidí v Číně, a to Wanga Jianlina, jehož čisté jmění v roce 2018 přesáhlo více než 30 miliard dolarů.

Nezáleží na tom, jestli má TheShy nejlepší nebo nejhorší moment ve své kariéře, v jeho rozhodnutích není strach a hraje bez jakéhokoliv zaváhání. Posune každou postavu, kterou si vybere, do svého absolutního limitu a užívá si to.

Zdroje: David Lee, Riot Games

Myslím, že League of Legends jakožto hra nepatří mezi mechanicky nejnáročnější, řekl TheShy pro ESPN.

Čtyři z pěti hráčů v týmu Invictus Gaming mluví plynule čínsky, zatímco TheShy je jediným, který mluví korejsky. Proto TheShy využívá dvojjazyčně vybaveného mid lanera, Songa „Rookie“ Eui-jina, který je de facto tlumočník.

TheShy hraje velice agresivní hru. Jeho schopnost vytáhnout tým z těžkých situacích je neskutečný, říká jeho spoluhráč, Wang „Baolan“ Liu-Yi.

TheShy se narodil v Jižní Koreji, ale přestěhoval se do Číny ještě jako teenager. Zatímco vede rozhovory v korejštině, hraje League of Legends, jako by se v Číně narodil. Pokud hovoří o hráčích z Jižní Korei, kteří předvádí v League of Legends dobré výkony, zmiňuje Songa „Smeb“ Kyung-hoa.

Zdroje: David Lee, Riot Games

Ve srovnání s ostatními spoluhráči, je TheShy mnohem elegantnější. Jeho láska k módě se s ním nese po celou jeho dosavadní kariéru. Nosí nejnovější a taky nejdražší páry bot apod. Je to superstar a ví to. Když vchází do rozhovoru, lidé se otáčí a vnímají, že je v okolí. Během her, výkřiky jeho jména jsou mnohdy slyšet přes celou arénu.

Opravdu ví, jak hrát každý zápas do úplného maxima, řekl G2 Esports ‚Martin „Wunder“ Hansen.

Ačkoliv fanoušci a analytici považují TheShy za nejlepšího hráče na světě, samotný Kang, není spokojen s tímto označováním. Do tohoto postu zcela jasně řadí Leeho „Fakera“ Sang-hyeoka.

TheShy má však stejně jako ve hře všechno dobře naplánované.

Mám pocit, že Faker je docela nedosažitelný. Chci Fakera následovat. Když vyhraju více než 3 mistrovství světa, můžu se začít považovat za nejlepšího hráče na světě, říká TheShy.

Zdroje: ESPN.com

Jiří Sedláček

Článek napsal Jiří Sedláček

Zakladatel EsportsMagazin.cz, fanoušek esportu, VR, blockchainu a kryptoměn.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor