Zdroje: Youtube
in ,

Tobias Lutke daroval 25 tisíc dolarů do StarCraft turnaje

Shopify CEO, milovník StarCraftu a esportu, Tobias Lutke, se rozhodl věnovat peníze do prize poolu turnaje HomeStory Cup XX.

Tento víkend se v Berlíně hraje turnaj s názvem HomeStory Cup XX, který organizuje TakeTV a kde se utkávají někteří z nejlepších světových profesionálů hry Starcraft II. Turnaj nabídl prize pool ve výši $25K USD, ale CEO Shopify Tobias Lutke se rozhodl, že toto číslo prostě není dost vysoké. Jednoduše ho zdvojnásobil na čásktu $50K USD.

Náklonost Tobiho k StarCraftu se objevila již minulý měsíc, kdy nabídl bývalému profesionálnímu hráči Ryooovi “SeleCT“ Kyung Hyunovi stáž v jeho společnosti.

Oba tyto tweety ukazují, jak je esport jedinečnou příležitostí pro značky všeho druhu. Mnoho fanoušků si stále pamatuje dobu, kdy se turnaje konaly v tělocvičně na střední škole a byly financovány pouze vášní a vlastním potem. Tito fanoušci chápou důležitost peněžní podpory od značek, ale také ocení, když je jejich oblíbená hra uznávaná.

Zatímco se Lutkeovy tweety pravděpodobně zrodily z opravdové lásky ke hře, jeho společnosti se dostane pozitivní image značky vštěpenou do myslí fanoušků StarCraft po celém světě.

Jiří Sedláček

Článek napsal Jiří Sedláček

Zakladatel EsportsMagazin.cz, fanoušek esportu, VR, blockchainu a kryptoměn.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor