in

Top 5 her a jejich nejbohatší hráči

Zatímco hráči před deseti lety bojovali o nepatrné částky, dnešní hráči na nejvyšší úrovni bojují o miliony dolarů každý rok.

Za těch deset let esport získal velkou popularitu hlavně díky Twich.tv a dalším podobným platformám. Fanoušci začali bedlivě sledovat velké esportové události, a to v ohromné rychlosti. Růst byl enormní v každém roce a na zpomalení to rozhodně nevypadá. Růst diváků jde ruku v ruce s masivními nárusty odměn pro hráče.

Za pouhý rok 2018 bylo uděleno více než 156 milionů dolarů v přibližně 3 500 turnajích. K porovnání, v roce 2012 se rozdalo “pouhých“ 13,8 milionů dolarů.

Téměř čtvrtina odměn rozdaných v roce 2018 byla rozdána na sedmém ročníku Dota 2, The International. Tehdy byla masivní odměna 25,5 milionu dolarů rozdělena mezi 18 zúčastněných týmů.

My vám přinášíme seznam 5 hráčů s nejvyššími příjmy v různých hrách.

1. Kuro “KuroKy” Takhasomi – $4.2 milionů (Dota 2)

Německý veterán Doty 2 dostal nejvyšší možnou odměnu v roce 2017 poté, co dovedl tým Liquid k vítězství The International 7. Slavil však úspěchy rovněž s týmy Na’Vi a Team Secret, což ho řadí na první místo v tomto seznamu.

 

2. Lee “Faker” Sang-hyeok – $1.8 milionů (League of Legends)

Nejslavnější profesionální hráč League of Legends všech dob. 22-letý Faker vyhrál nejen mistrovství světa v jeho debutové sezóně, ale také je stále považován za největšího hráče, který kdy soutěžil v League of Legends.

3. Andreas “Xyp9x” Højsleth – $1.4 milionů (Counter-Strike: Global Offensive)

Dánský cluch mistr Andreas „Xyp9x“ Højsleth právě vyhrál třetí Valve Major s vyhlášeným největším týmem všech dob, Astralis. Xyp9x hrál velkou roli při vyřazování finských černých koní ENCE Esports na IEM Katowice Major 2019, čímž získal titul MVP.

4. Damon “Karma” Barlow – $728,000 (Call of Duty)

Call of Duty hráč ze Severní Ameriky je jediným hráčem v historii CoD, který vyrál tři mistroství světa. Kromě toho získal více než tucet prvních míst za sedm let. Za tyto úspěchy mu právem přistálo více než 700 000 dolarů za výhry.

5. Cho “Maru” Seong Ju – $698,000 (Starcraft 2)

Maru potvrdil svoje schopnosti ve světě SC2 poměrně rychle. Mezi jeho největší příjmy rozhodně patří vítězství na Světovém turnaji elektronických her.

Zdroje: dotesports.com

Jiří Sedláček

Jiří Sedláček

Článek napsal Jiří Sedláček

Zakladatel EsportsMagazin.cz, fanoušek esportu, VR, blockchainu a kryptoměn.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor