Zdroj: Youtube
in

TOP 5 nejlepších dokumentárních snímků o esportu

Tyto snímky by měl vidět každý fanoušek esportové scény.

Exponenciální růst esportu má za důsledek i četnější tvorbu dokumentárních filmů, které se snaží zachytit podstatu této nové kultury. Většinou se tyto snímky logicky zaměřují na hry hrané na nejvyšší úrovni. Filmy se většinou důkladně dívají do zákulisí samotné hry či konkrétního hráče, a tím je to pro diváka přitažlivější.

Zde jsme vybrali TOP 5 snímků o esportu za celou dobu.

1) MTV True Life: I’m a Gamer

Film zaměřen na esportovou superstar, Jonathana „Fatal1ty“ Wendela. Jonathan byl jednoznačně prvním profesionálním hráčem, který dokázal ovládnout zdánlivě jakoukoliv hru, kterou si vybral.

2) My Name is TotalBiscuit – The Life and Times of John Bain

Je poctou legendárnímu YouTuberovi a herními kritikovi, Johnovi „TotalBiscuit“ Bainovi. Je to hodinová památka, která ve vás vyvolá emoce, podrobně popisuje jeho život a jeho snahu o podporu esportu ve světě. Dokument je však zároveň vzpomínkou na jeho boj s rakovinou.

3) Alias: Slayer

Rok 2000 byl počátkem popularity esportu. V tu dobu byly populární především střílečky z pohledu první osoby jako je CSGO nebo Quake. Alias: Slayer však pojednává o hráči Fredrikovi “Slayer” Østervolda, který se stal jako 16ti letý šampionem hry Starcraft.

4) Free to play

Tento dokument se zaměřuje na 3 legendární hráče Doty 2, kteří bojovali o největší prize pool v historii esportů. Jedná se o Clintona “Fear” Loomise, Danila “Dendi” Ishutina a Benedicta Lima “hyhy” Han Yonga.

5) Breaking Point

Breaking Point je bezpochyby jedním z nejkontroverznějších dokumentárních filmů všech dob. Dokumentární film, který byl v roce 2016 kompletně vyroben týmem Liquid, poukazuje na chaos v týmu, který tým pronásledoval.

Jiří Sedláček

Článek napsal Jiří Sedláček

Zakladatel EsportsMagazin.cz, fanoušek esportu, VR, blockchainu a kryptoměn.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor