in

Trenér FlyQuest odstupuje

Cesty League of Legends sestavy celku FlyQuest a jejich trenéra, kterým je Brandon “Saintvicious” DiMarco se rozdělují a stává se tak po jeho necitlivém vtipkování o duševním zdraví.

 

Během streamu vtipkoval o problémech týkajících se duševního zdraví a prohlašoval, že deprese nebo například úzkost jsou jen kecy. Komunita okamžitě šokovaně reagovala, jak je možné, že trenér, který je pověřený za vedení mladých hráčů mohl takto bezstarostně mluvit o tak závažných problémech. „Způsob, jakým o tom neochotně a nevědomky mluví je špatný,“ napsal na svém twitteru jungler týmu Schalke 04 Jonas “Memento” Elmarghichi.

 

Tým FlyQuest následně v sobotní noci vydal prohlášení, aby tak oznámil Saintviciousovu rezignaci. „FlyQuest skutečně oceňuje tvrdou práci, kterou Brand za poslední rok vykonal. Přejeme mu jen to nejlepší v jeho dalším kariérním počínání. Pevně věříme, že je schopen vydat ze sebe maximum v každé příležitosti, které se mu dostane,“ napsal zástupce společnosti FlyQuest.

Před tímto prohlášením ze strany organizace však na svém Facebooku vydal své prohlášení i sám Saintvicious. Ospravedlnil se za své prohlášení, kterého se dopustil počas streamu. „Chci se omluvit za mé chyby, jak za má slova, tak za můj obecný postoj k otázkám duševního zdraví. Je to pro mě velice pokorný zážitek. Byl jsem překvapen, když sem si uvědomil, jak neinformovaný jsem co se týká této problematiky, zejména proto, že je to součástí mých povinností coby trenéra.“ 

 

Komunita League of Legends se od té doby zabývá větší diskusí o duševním zdraví v oblasti eSportu. Osobnosti tohoto sportovního odvětví se zúčastnili veřejného diskuzního fóra, kde se touto problematikou zabývali. „Nepředpokládejme, že jsou ostatní v pořádku, protože jste v pořádku vy sami.“ napsal na svém twitteru člen OGN Max “Atlus” Anderson.

 

 Radim Minář

Zdroje: dotesports.com

Článek napsal Radim Minář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor