in

Turnaj Winter Royale je za námi

Předevčírem se konala finálová kola zimního turnaje, který byl první opravdu otevřený turnaj a každý se tak mohl zúčastnit boje o první místo a odměnu 75.000$.

 

O turnaji Winter Royale jsme již psali článek na začátku prosince a nikdo v té době netušil, jaký se kolem strhne rozruch.

 

Způsob jakým Epic Games zasáhlo do hry, zamávalo I s konečným pořadím. Celý turnaj se hraje na body, které jsou rozděleny jak za umístění v pořadí, tak za počet eliminací, které každý hráč nasbírá. V poslední řadě je pak rozdělován bonus za nejvyšší počet eliminací za celý večer. Finálové kolo obsahovalo 6 her celkem, kde se tyto body daly nasbírat.

 

Událost byla poznamenaná aktualizacemi, které do hry přicházely s úvodem nové sezóny. Některé novinky se velice rychle ujaly, ale některé velice změnily způsob jakým hra probíhá, zejména na profesionální úrovni. Dvě nejzávažnější změny jsou – přidání letadel X-4 Stormwing a nová zbraň Infinity Blade.

 

Již v semifinálových kolech, které se odehrály o víkendu, vypadlo mnoho známých tváří a právě kolem aktualizací se poté strhla velká debata. Jména jako Ninja či Myth nebo Nickmercs, hráči, které jsme zvyklí vídat ve finálových kolech zcela běžně, najednou nedosáhli ani na kvalifikaci do onoho finále.

Spekuluje se nad tím jestli se proplayeři nestihli připravit právě z důvodu toho, že Fortnite vydalo aktualizace v průběhu turnaje a je těžké si zvyknout na nové mechaniky doslova přes noc. Například použití letadel, které vám umožní zůstat až do posledních momentů ve vzduchu a pohodlně kontrolovat situaci pod sebou, je něco absolutně nového a spousta hráčů byla překvapena touto taktikou.

 

Přestože se ve finále neobjevila velká jména Fortnite scény, tak rozhodně bylo na co koukat. Souboje mezi hráči byli velice intenzivní. Zejmnéna pak souboje o samotný meč Infinity Blade. Každá z her obsahovala souboj alespoň 8 hráčů s krumpáči zápasící o vytažení mocné zbraně z podstavce.

 

Konečné pořadí hráčů – Winter Royale Severní Amerika:

#1 Nolanlul

#2 Liquid 72HRS

#3 Tyler15

#4 YungChung

#5 Legedien

Bonus za eliminace – Nistic.tv (9), Yungchung (9).

 

Prokop Krčma

Článek napsal Prokop Krčma

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor