in

Turnaje v počátku roku 2019

Update a vyjádření Epic Games k budoucím herním eventům a turnajům, zejména v počátku tohoto roku.

Lidé, kteří se starají o Fortnite a zároveň tedy i o jeho kompetitivní scénu dobře naslouchají své herní komunitě a toto je další příklad. Epic vydalo na serveru Reddit prohlášení nebo lépe – update, který se týká právě pořádání turnajů a jiných eventů, o kterých jsme již delší dobu neslyšeli. Jde pouze o nastínění směru, jakým se bude profesionální Fortnite ubírat.  Je jasné, že ani samotné herní studio nemá zatím zcela jasno, jak přesně budou eventy či turnaje probíhat a celý koncept je ve fázi příprav na novou sezónu 2019.

 

Z toho, co však bylo na Redditu napsáno je jasné, že Epic bude i nadále podporovat profesionální hraní a celou kompetitivní scénu. Turnaj Winter Royale, kterého se zůčastnilo přes 9 milionů hráčů po celém světě, byl obrovský úspěch a studio chce pokračovat v tomto duchu.

 

Na začátku ledna to bude s eventy a ingame turnaji poněkud chudší. Fortnite bude přecházet na nový turnajový mód a tak se ladí kdejaké detaily než bude nový koncept spuštěn. Tento formát turnajů by měl pomoci při sledování například skóre jednotlivých hráčů při živých přenosech či přidat podporu pro turnaje, které mají vícero vyřazovacích kol. Organizátoři musejí mít vlastní lidi, kteří spravují jednotlivé skupiny soupeřících hráčů. Zároveň obměnit současný systém vytváření turnajů tak, aby v budoucnu mohli vznikat zajímavější a bohatší eventy a turnaje. Příkladem mohou být závody s auty, či překážkové dráhy na čas. Prozatím můžeme tento trend vidět zejména u ,,nového,, Creative módu.

 

Epic Games slibují další novinky v příštích týdnech, takže se máme ještě na co těšit, ale hlavním cílem je momentálně co nejdříve spustit právě tento nový koncept, aby mohla kompetitivní sezóna 2019 definitivně odstartovat.

 

Zdroje:

Prokop Krčma

Článek napsal Prokop Krčma

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor