in

Tyler1 během finále v NA LCS v analytickém centru.

Není to zase tak zvláštní, že se při finále velkých akcí, jako NA LCS, objevují ve vysílání v analytickém koutku nejrůznější osobnosti ze světa e-sportu, které s touto disciplínou nemají žádné zkušenosti. Obvykle se jedná o profesionální hráče nebo jiné osobnosti progamingové komunity a e-sportu.

Pro nedělní finále mezi Cloud9 a Team Liquid však Riot přišli s novinkou a přizvali jednoho z největších tvůrců digitálního obsahu a streamera Tylera Steinkampa. „Tyler1“, jak si nechává říkat, patří mezi legendy, alespoň co se oblíbenosti a sledovanosti na Twitchi týče. A svým vystoupením vysílání výrazně oživil.

Tyler1  – nová analytická hvězdička Riot?

Velmi rychle se se svou novou rolí sžil, vtipkoval s Jamesem „Dash“ Pattersonem a současně dokázal věcně analyzovat dění finále. Přesto si však Tyler1 zachoval svoji obvyklou image. Na příspěvek T1 komunita samozřejmě masivně zareagovala.

Nabízí se poměrně logická otázka, proč právě Tyler1? NA LCS je masivní událost, na které spolupracují a všelijak se angažují zástupy fanoušků a diváků e-sportu. Současně to však nejsou lidé, u kterých by svými záznamy z hraní a celkovým vystupováním Tyler1 bodoval. Svým způsobem se dá říct, že se jedná o dvě oddělené a zcela odlišné skupiny fanoušků. Vzhledem k tomu, že předchozí roky docházelo k postupnému poklesu, Riot chtěli nějakým způsobem aktivovat svoji komunitu, přivést zcela nové fanoušky a ty stávající dostat do varu.

Existuje několik možností, jak by se Tyler1 mohl v Riot zapojit. Kromě analytických diskusí by se mohl například zúčastnit jako hráč v některých současných titulech. Mimo soutěžní eventy by mohl působit jako člen týmu Riot a hostit nejrůznější streamery, umělce a další osobnosti, účastnit se charitativních akcí, soutěží apod.

Riot nedávno oznámili nový partnerský program, v rámci něhož nabízí nejrůznější benefity a digitální zdroje pro tvůrce obsahu, kteří se do tohoto programu připojí. Streamerská show, partnerský program a spolupráce s lidmi, jako je Tyler1, dohromady představuje ohromný potenciál pro opětovný růst a ve výsledku i rozvoj celé ligy.

 

Zdroje: Dotesports.com

 Dominik Wetter

Článek napsal Dominik Wetter

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor