in

Upadá hra League of Legends?

Otázka, která následuje každou populární hru po jejím počátečním vzestupném úspěchu.

League of Legends se blíží oslavě svého desetiletého výročí. Během tohoto desetiletí se hra stala jedním z hlavních pilířů počítačových her, konkrétně pak ve světě esportu.

League of Legends rozhodně není hrou, která zažije expolozivní růst a následně o ní nikdo neslyší. Hra je velice stabilní a pokud nic jiného, zprávy naznačují, že jeho hráčská základna roste a dosahuje více než 120 milionů hráčů po celém světě. Kromě toho zůstává největší a nejznámější hrou co se esportu týče, s více než 205 miliony souběžných diváků, kteří sledovali League of Legends World Championship 2018.

Pokud se mluví o určitém úpadku League of Legends, děje se tomu ve většině případů v anglicky mluvících zemích. Jedná se však o drobné niance a ve východní části polokoule, tedy v Asii a konkrétně v Číně, celkový počet hráčů neustále roste.

League of Legends se možná nestal takovým kulturním fenoménem, jako je například Fortnite a nedávné zprávy o Riot Games nebyly rozhodně pozitivní, ale League of Legends je stále produkt, který pokračuje ve svém vývoji, inovacích a stále udržují svojí loajální fanouškovskou základnu.

Jeho doplňkový obsah navíc pomáhá stále udržet hru v pozornosti. Nedávný vpád do virtuálního hudebního průmyslu s fiktivní skupinou K/DA’s POP/STARS zaznamenal triumfální úspěch.

Ostatní produkty, jako je například Awaken, přitahují pozornost a nadále připomínají, že zatímco League of Legends možná neovládá veřejné povědomí způsobem, který je přirozený při jeho počátcích, přesto zůstane jako konzistentní konkurence na trhu.

League of Legends není upadající hrou, spíše dozrávající. Většina her je po 10 letech zapomenuta nebo nebo minimálně vypadá o mnoho hůř. League of Legends si vybudoval svoji základnu a tu se snaží stabilizovat.

Jaký na to máte názor vy? Máte pocit, že League of Legends upadá?

Zdroje: dbltap.com

Jiří Sedláček

Článek napsal Jiří Sedláček

Zakladatel EsportsMagazin.cz, fanoušek esportu, VR, blockchainu a kryptoměn.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor