in

V Jižní Korei chtějí trestat sexuální obtěžování.

Zástupce Výboru pro rodovou rovnost a rodinu v Jihokorejském národním shromáždění začal pracovat na návrhu zákona, který by mohl sexuální obtěžování v online hrách, jako je například Overwatch, potrestat zákonem.

Jak jistě každý ví, v online hrách spolu mohou hráči komunikovat pomocí chatu, nebo dokonce pomocí mikrofonu, aby tak mohli koordinovat hru se spoluhráči. Často se však hráči chovají „toxicky“ a zejména ženy jsou často sexuálně obtěžovány ostatními hráči. Samotní vývojáři z Blizzard Entertainment moderují chat v Overwatch pomocí hráčů, kteří mohou ostatní za špatné chování nahlásit. K tomuto však již nyní používají i umělou inteligenci, která by měla tyto toxické hráče odhalit.

Vysledování sexuálního obtěžování může být náročné, ale v mnoha zemích, jako například v Jižní Korei, mají hráči na svých účtech číslo sociálního zabezpečení, což následně usnadňuje identifikaci samotného hráče.
Jižní Korea již má infrastrukturu pro potrestávání podobných počinů. Například v červnu byl udělen trest odnětí svobody za to, že byl porušen zákon o propagaci her a zákon o ochraně informačních a komunikačních technologií.

Zdroje: cybersport.com

 Radim Minář

Článek napsal Radim Minář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor