in

V Korei se rozdávají bany

Asi jako v každé počítačové hře se najdou tací, kteří si ji chtějí udělat snazší pomocí cheatů, nebo se za pomocí někoho zkušenějšího dostat výš (boosting). Ani v případě Overwatche to samozřejmě není jinak.  Blizzard nyní vyšel ven s informací, jak to vypadá v Severní Korei. Na tamních servech již rozdali přes 1400 banů, ať už za cheating, nebo za zmíněný boosting a to od začátku 11. sezóny. Krom toho, jména všech hráčů, jejich účtů vystavili vývojáři na domácím fóru.

Společnost Blizzard Entertainment je odhodlána vytvářet pro naše hráče spravedlivé a pozitivní herní prostředí,“ řekl mluvčí Overwatch ve svém prohlášení. Zatím není jasné, jestli bany budou doživotní, nebo pouze dočasné, na to si budou muset ještě viníci počkat. Pro severokorejskou komunitu toto však není žádná novinka, neboť v lednu 2017 Blizzard oznámil, že v Jižní Koreji bylo zakázáno více než 22 000 účtů za účelem podvodu.

Boosting a cheatování je právě v Korei velkým problémem. V červnu byl jeden takový hacker odsouzen k výkonu trestu odnětí svobody za porušení zákona o ochraně hračského průmyslu a zákona o ochraně informací a komunikačních technologií.

Samotný boosting je v Korei velká věc. Tamní dva profesionální hráči Son „OGE“ Min-seok a Kim „Sado“ Su-min byly právě za toto porušení pravidel ze svých týmů suspendováni a co víc, Son by za své počínání potrestán stopem na čtyři soutěžní zápasy, avšak jeho protějšek dostal stop na 30 zápasů – více než polovina sezóny.

Zdroje: dotesports.com, Blizzard

 Radim Minář

Článek napsal Radim Minář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahrávám…

0

Zanech zde svůj názor